سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

نفوذ سامانه بارشی جدید و بارش دو روزه باران

شناسهٔ خبر: 111981 -
اخبار سراسری
احتمال طغیان رودخانه‌ها، در نواحی کوهستانی به‌ویژه گردنه‌ها کولاک برف و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی از جمله اثرات مخاطره آمیز این سامانه است.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، سازمان هواشناسی در صدور هشدار زرد، از نفوذ سامانه بارشی از روز دوشنبه و تداوم فعالیت آن تا روز سه‌شنبه در ۱۸ استان از جمله سمنان، یزد، بوشهر، همدان و اصفهان خبر داد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بارش باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در نقاط مستعد با خیزش گردوخاک، ارتفاعات و نواحی با اقلیم سرد بارش برف و رخداد مه از جمله مخاطرات فعالیت سامانه بارشی جدید اعلام شده است.

این سامانه روز دوشنبه در خوزستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، بوشهر، فارس، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، اصفهان، یزد، نیمه جنوبی همدان، جنوب کردستان، جنوب مرکزی، غرب کرمان و نیمه غربی هرمزگان فعال است که موجب آب‌گرفتگی معابر اهش دید، احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی می‌شود.

روز سه‌شنبه در فارس، کرمان، هرمزگان، یزد، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، نیمه شرقی سمنان، خراسان جنوبی و جنوب شرق استان‌های بوشهر و اصفهان نیز همین شرایط آب و هوایی را خواهیم داشت.

احتمال طغیان رودخانه‌ها، در نواحی کوهستانی به‌ویژه گردنه‌ها کولاک برف و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی از جمله اثرات مخاطره آمیز این سامانه است.

احتیاط در سفر‌های برون‌شهری، به همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابه‌جایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی، پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، در نواحی سردسیر آمادگی برای برف‌روبی توسط دستگاه‌های مربوطه و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی از توصیه‌های هواشناسی است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات