قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مراکز مشاوره ازدواج دانشجویی راه اندازی می‌شود

مراکز مشاوره ازدواج دانشجویی راه اندازی می‌شود
شناسهٔ خبر: 111965 -
اخبار سراسری
مدیر خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها گفت: برای اولین بار مراکز مشاوره ازدواج دانشجویی در دانشگاه‌های وزارت علوم و بهداشت ایجاد خواهد شد.

 


به گزارش تابناک به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام سیدمحمد هاشمی مدیر خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در مراسم جشن ازدواج دانشجویی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از حدود ۲۴ سال پیش برنامه‌ای را برای کسانی که در دانشگاه‌ها قصد ازدواج داشته اند تدارک دیده است که امسال شاهد برگزاری بیست و پنجمین دوره ازدواج دانشجویی هستیم.

وی افزود: این دوره در مشهد مقدس با اقامت سه روزه زوجین در حال برگزاری است و هر هفته دو کاروان از زوجین دانشجویی برای این برنامه اعزام می‌شوند.

هاشمی درخصوص ایجاد سامانه هم رسان، تصریح کرد: سامانه‌ای مختص فرهیختگان دانشگاهی طراحی شده است که از این طریق دانشگاهیان بتوانند نسبت به امر مقدس ازدواج اقدام کنند.

مدیر خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور عنوان کرد: بیشترین مشکل در بحث ازدواج مربوط به انتخاب است و در این باره شناخت کافی برای انتخاب صحیح وجود ندارد. با وجود اینکه انتخاب‌های بسیار خوبی در سطح جامعه برای افراد متقاضی ازدواج وجود دارد، اما آن‌ها موفق به یافتن همدیگر نمی‌شدند که سامانه هم رسان برای همین منظور طراحی شده است.

هاشمی با بیان اینکه بیشتر طلاق‌ها در ۵ سال اول زندگی رخ می‌دهد، تشریح کرد: برای اولین بار مراکز مشاوره ازدواج دانشگاه‌های وزارت علوم و بهداشت ایجاد خواهد شد و از طریق دفاتر این مراکز ۳ تا ۵ سال اول زندگی زوجین مشاوره‌های رایگان در خصوص کنار آمدن با چالش‌های احتمالی ارائه خواهد شد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات