قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

وزیر کار برنامه های اشتغال ۱۴۰۲ را اعلام کرد

وزیر کار برنامه های اشتغال ۱۴۰۲ را اعلام کرد
شناسهٔ خبر: 111962 -
اخبار سراسری
وزیرکار گفت: اشتغال از محل تبصره ۱۸ و بازگشت به چرخه تولید واحدهای راکد اولویت اصلی در سال آینده است.


به گزارش تابناک به نقل از  همشهری آنلاین،اشتغال‌زایی در دولت سیزدهم با سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در قالب طرح ملی «زیست‌بوم اشتغال» از مرز یک میلیون نفر عبور کرد و وعده دولت در کاهش نرخ بیکاری و افزایش آمار اشتغال محقق شد.

طرح زیست‌بوم ملی اشتغال در دولت سیزدهم با حضور شخص رییسی رییس جمهور در آبان‌ماه سال گذشته رونمایی شد. این طرح با هدف ایجاد سالانه بیش از یک میلیون شغل کلید خورد، این زیست‌بوم ۲ الزام در زمینه تکنیک‌ها و روش‌های ایجاد اشتغال و ایجاد و هماهنگی در سطح کلان برای عملیاتی شدن ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های کشور در راستای اشتغال آفرینی را به همراه داشت.

برای ایجاد هماهنگی بین عوامل مختلف تولید و اشتغال، باید ۵حوزه تأمین مالی، بازاریاب، فناوری، زیرساخت و حقوق فعال می‌شدند و با تقسیم کار در یک منظومه منسجم چرخ تولید بچرخد و اشتغال ایجاد شود.

وزارت تعاون متولی ایجاد این زیست‌بوم ملی اشتغال و هماهنگی بین سایر دستگاه‌ها بود در همین راستا کمیسیون تخصصی شورای‌عالی اشتغال در دبیرخانه شورای‌عالی اشتغال تشکیل شد و بیش از ۲۹جلسه برگزار و ۱۱۵مصوبه داشت.

شناسایی نقاط بحران اشتغال در استان‌ها،سامانه رصد و پایش اشتغال در کشور،ایجاد و به‌روزرسانی و سامانه جستجوی شغل در دولت سیزدهم،رونق و توسعه فرهنگ کارآفرینی در کشور منجر به کاهش نرخ بیکاری در دو دهه اخیر شد.

سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی اخیراً‌در گفت‌وگویی از ثبت رکورد اشتغال در سال ۱۴۰۱خبر داد و با دفاع از آمار ایجاد اشتغالی در کشور گفت: در سال آینده بحث اشتغال افراد متاهل و عیالوار را حل و فصل خواهیم کرد و ظرفیت‌های خالی اشتغال را که برایشان متقاضی کار نیست با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای فعال خواهیم کرد.

همچنین مرتضوی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۲در دو بخش باید گام‌های بزرگی برداریم، ادامه داد: اشتغال از محل تبصره ۱۸و بازگشت به چرخه تولید واحدهای راکد اولویت اصلی در سال آینده است.

وی با اعلام اینکه وزارت کار متولی اشتغال است و با مردم صادق هستیم، گفت: نظام آموزشی اشتغال مناسب نیست و مراکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای باید مجاهدانه پای کار باشند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات