احیای بانک سرمایه

شناسهٔ خبر: 111853 -
اخبار سراسری
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به اقدامات انجام شده در راستای احیای بانک سرمایه اشاره کرد و گفت: بانک سرمایه با چالش‌های بسیاری مواجه بود که زیان انباشته قریب به ۴۰ هزار میلیارد تومانی و زیان جاری ۵۰۰۰ میلیارد تومانی بخشی از آن بود و اکنون پس از احیاء و ورود به چرخه سودآوری، قابلیت خدمت‌رسانی شایسته به معلمان را دارد.

به گزارش «تابناک»، حمیدرضا نجف‌پور کردی در گفت‌وگو با ایسنا، از بررسی اصلاح پرتفوی صندوق ذخیره در هلدینگ صنعتی و معدنی خبر داد و اظهار کرد: در حال جانمایی بخش‌های مختلف هستیم و بخش معدنی به زودی متحول خواهد شد.

وی همچنین بر اهتمام ویژه جهت احیای بانک سرمایه تاکید و عنوان کرد: مجموعه‌های اقتصادی کشور به دنبال ایجاد بانک در زنجیره ارزش هستند، زیرا بانک خلق ارزش می‌کند این در حالی است که صندوق ذخیره فرهنگیان بانک سرمایه را دارد که پس از احیاء و ورود به چرخه سودآوری، قابلیت خدمت‌رسانی شایسته به معلمان را دارد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: بانک سرمایه با چالش‌های بسیاری مواجه بود که زیان انباشته قریب به ۴۰ هزار میلیارد تومانی و زیان جاری ۵۰۰۰ میلیارد تومانی بخشی از آن بود و ما نیازمند احیای بانک بودیم.

نجف‌پور با بیان اینکه شاهد بخشودگی ۲۰ هزار میلیارد تومانی از سوی بانک مرکزی و افزایش ۱۰ هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک بودیم گفت: با توجه به موارد دیگری که رخ داده است، بانک سرمایه افق روشنی خواهد داشت.

وی همچنین از تعیین تکلیف ۱۷ هزار میلیارد تومان از دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان خبرداد و اظهار کرد: راهبردها و اهداف حرکت ما در آینده مشخص شده و در ۹ ماهه اخیر اتفاقات قابل توجهی رخ داده است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات