کتابخانه مرکزی قم افتتاح شد

شناسهٔ خبر: 111754 -
اخبار سراسری
کتابخانه مرکزی قم همزمان با نیمه شعبان و سالروز ولادت حضرت ولیعصر(عج) با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ‌وارشاد اسلامی به طور رسمی افتتاح شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.


به گزارش تابناک به نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ‌وارشاد اسلامی، آیین افتتاح کتابخانه مرکزی قم همزمان با نیمه شعبان با حضور وزیر فرهنگ‌وارشاد اسلامی، محمدتقی شاهچراغی استاندار قم، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و مهدی رمضانی مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شد.

پروژه کتابخانه مرکزی قم در خیابان امام خمینی(ره) در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع با ۳ هزار و ۴۰۰ مترمربع زیربنا در ۴ طبقه احداث شده است. مخزن این کتابخانه به مساحت ۸۵۰ مترمربع، ۲ سالن مطالعه آقایان و بانوان هر کدام به مساحت ۳۰۰ مترمربع، بخش کودک و نوجوان در ۱۷۵ مترمربع و کاربری‌هایی نظیر نشریات، مرجع و کلاس‌های آموزشی هر کدام به مساحت ۷۰ متر مربع است.

‏همچنین ‏کتابخانه‌های عمومی در ایران تنها مرکزی است که به گروه‌های خاص از جمله نابینایان و ناشنوایان خدمات ارائه می‌دهد و در حوزه‌های مختلف پیشرو است. علاوه بر این طی سال‌های اخیر کتابخانه‌های مرکزی به عنوان نسل جدید کتابخانه‌های عمومی با بیش از ۴۰ خدمت فرهنگی و اجتماعی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تجهیز و افتتاح شده است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات