کاهش ۱۰ هزار واحدی شاخص کل بورس

شناسهٔ خبر: 111647 -
اخبار سراسری
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه، ۱۵ اسفندماه با ۱۰‌هزار و ۲۷۶ واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۷۸۵‌هزار واحدی ایستاد.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، شاخص هم‌وزن با ۷۱۱ واحد افزایش به ۵۳۸ هزار و ۲۷۵ واحد و شاخص قیمت با ۴۲۱ واحد رشد به ۳۱۹ هزار و ۱۴۳ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۱ میلیارد و ۳۱۲ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۱ هزار و ۵۵۴ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۳۱۴ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۲۸۴ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۲۷۴ واحد، سیمان فارس و خوزستان (سفارس) با ۲۵۶ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۲۰۵ واحد و بورس کالای ایران (کالا) با ۱۷۸ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲ هزار و ۱۷ واحد، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با یک هزار و ۳۳۲ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با یک هزار و ۲۲۳ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۸۷۸ واحد و نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۶۸۹ واحد و تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شد.

بر پایه این گزارش، امروز نماد زامیاد (خزامیا)، ایران خودرو (خودرو)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، بورس کالای ایران (کالا)، سایپا (خساپا) و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲ میلیارد و ۴۲۲ میلیون برگه سهم به ارزش ۹ هزار و ۶۲۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۶۱ واحد کاهش داشت و به ۲۲ هزار و ۷۲۲ واحد رسید.

در این بازار بیش از ۶ میلیارد و ۹۰۵ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۲۶۶ هزار و ۶۴۳ نوبت بود.

گروه انتخاب الکترونیک آرمان (انتخاب)، سیمان ساوه (ساوه)، کلر پارس (کلر)، سرمایه گذاری مس سرچشمه (سرچشمه)، فرابورس ایران (فرابورس)، تجلی توسعه معادن و فلزات (تجلی) و توکاریل (توریل) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

همچنین بیمه پاسارگاد (بپاس)، پویا زرکان آق دره (فزر)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان (فغدیر)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پلیمر آریاساسول (آریا) و سرمایه گذاری صبا تامین (صبا) با تاثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

 

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات