قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

رئیس جامعه مدرسین:

برخی برای احیای تاج و تخت، سینه چاک می‌کنند

برخی برای احیای تاج و تخت، سینه چاک می‌کنند
شناسهٔ خبر: 111359 -
اخبار سراسری
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر لزوم سرمایه گذاری بر نسل جوان، تصریح کرد: اگر ما درست به سراغ این نسل برویم آن‌ها آماده جانفشانی و ایثارگری در مسیر ارزش‌های دینی و انقلابی خواهند بود.


به گزارش تابناک به نقل از فارس، آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری صبح امروز در دهمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین با علما و فضلای استان‌های تهران، البرز و سمنان که در محل مجتمع آموزشی فرهنگی آدینه تهران در حال برگزاری است، با تبریک اعیاد شعبانیه، یاد و خاطره اعضای فقید جامعه مدرسین به ویژه حضرات آیات مشکینی و یزدی را گرامی داشت و علو مقام و درجات آنان را از درگاه احدیت مسألت کرد.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به عنوان و شعار در نظر گرفته شده برای دهمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین «رسالت حوزه‌های علمیه در جهاد تبیین، خدمت به مردم و پشتیبانی از نظام اسلامی» از فعالیت پنج کمیسیون به عنوان دستور کار اجلاسیه خبر داد و اعلام کرد که در نوبت عصر گزارش کمیسیون‌های پنجگانه تشریح خواهد شد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود با استناد به حدیثی از رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) به تبیین رسالت روحانیت و علما در زمینه جهاد تبیین پرداخت و با تأکید بر لزوم سرمایه گذاری بر نسل جوان، اظهار کرد: اگر ما به درستی در این زمینه برنامه ریزی کنیم و با جوانان اخت بگیریم، نسل جوان به کمک ما در جهت پشتیبانی از نظام، مقابله با دشمن و دفاع از ارزش‌ها خواهند آمد.

وی با تأکید بر این که در ماه‌های اخیر دشمنان با جنگ شناختی و ادراکی بخشی از جوانان ما را به گروگان گرفتند، خاطرنشان کرد: اگر ما درست به سراغ این نسل برویم آن‌ها آماده جانفشانی و ایثارگری در مسیر ارزش‌های دینی و انقلابی خواهند بود؛ کما این که در دفاع مقدس نیز این ایثارگری و مجاهدت را از آنان شاهد بودیم.

حسینی بوشهری با یادآوری اتفاقات چند ماهه اخیر در کشور و برنامه ریزی دشمنان برای به آشوب کشیدن کشور، به خیانت‌های سلاطین به کشور و ملت ایران قبل از پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: امروز عده‌ای برای احیای آن تاج و تخت، سینه چاک می‌کنند، برای کسانی که به این کشور و مردم خیانت‌ها کرده‌اند. این خیانت‌ها در طول ادوار به گونه‌ای بوده که سه و نیم میلیون کیلومتر را با بی‌عرضگی واگذار و حاتم بخشی کرده‌اند.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری جوانان را مهم‌ترین سرمایه برای پیشبرد اهداف انقلاب در گام دوم انقلاب دانست و تأکید کرد که رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) همواره از امید و نسل جوان سخن می‌گویند و در دیدار با اعضای خبرگان نیز به عنوان یک وظیفه از خبرگان مطالبه کردند تا از جایگاه علمایی در رابطه با نسل جوان و تشکیل کانون‌های فکری برای جذب نسل جوان برنامه ریزی و اقدام کنند. باید نسل جوان را در صحنه نگه داریم تا دشمن چشم طمع به این نسل نداشته باشد.

وی تأکید کرد: امروز باید مراقب باشید انحرافاتی که در حال پمپاز بر جامعه است، نسل جوان ما را تحت شدیدترین هجمه‌ها و پمپار شبهات قرار داده‌اند و ما باید در این خصوص هوشیار باشیم و این نسل را دریابیم.

حسینی بوشهری در پایان گفت: حوزه‌های علمیه شجره مبارکی است که «أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ»؛ ائمه جمعه، مبلغان، روحانیت و حوزه‌های علمیه ما همه خروجی‌های حوزه هستند و ان شاءالله در سنگر‌های مهم خدمت به نظام و مردم نقش آفرین خواهند بود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات