آغاز رقابت داوطلبان آزمون دکتری

شناسهٔ خبر: 111321 -
اخبار سراسری
آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۴۰۲ صبح امروز آغاز شد.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما، آزمون دکتری نیمه متمرکز در صبح امروز و آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته، بعداز ظهر امروز و صبح و بعد ازظهر فردا جمعه برگزار می‌شود.

در آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری سال ۱۴۰۲ در مجموع  ۶۴۱ هزار و ۴۹۲ داوطلب ثبت نام کرده اند.

آزمون دکتری سال ۱۴۰۲ در ۱۱۰ شهر، ۱۵۷ حوزه اصلی و ۵۵۷ حوزه فرعی برگزار می‌شود. در این آزمون تعداد ۱۶۹ هزار و ۹۶۴ نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۷۵ هزار و ۸۲۵ نفر زن و ۹۴ هزار و ۳۳۹ نفر مرد هستند.

همچنین آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ در سه نیم روز، عصر امروز، صبح و عصر فردا در ۶ گروه آزمایشی و ۱۳۴ کدرشته برگزار می‌شود. در این آزمون، تعداد ۴۷۱ هزار و ۵۲۸ نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۲۵۵ هزار نفر زن و ۲۱۶ هزار و ۵۲۸ نفر مرد هستند.

با توجه به اینکه آزمون دکتری به صورت نیمه متمرکز و دارای دو مرحله آزمون و مصاحبه است و باید زمان بندی آن به دانشگاه‌ها اعلام شود، بنابراین نتایج اولیه آزمون دکتری نیمه متمرکز دهه اول اردیبهشت ۱۴۰۲ اعلام خواهد شد و داوطلبان مجاز، در نیمه دوم خرداد دعوت به مصاحبه و سوابق پژوهشی آن‌ها بررسی خواهد شد.

نتایج نهایی در اوایل شهریور اعلام می‌شود.

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد نیز دهه دوم خرداد ۱۴۰۲ اعلام می‌شود و داوطلبان مجاز، می‌توانند در اواسط خرداد انتخاب رشته کنند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات