قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

ژاپن با ۴۴۹ فوتی در صدر لیست قربانیان روزانه کرونا

ژاپن با ۴۴۹ فوتی در صدر لیست قربانیان روزانه کرونا
شناسهٔ خبر: 109465 -
اخبار سراسری
ژاپن با ثبت ۴۴۹ قربانی کرونا و ۱۲۵ هزار و ۱۰۸ مورد ابتلا در جایگاه نخست بالاترین میزان فوتی و ابتلای روزانه کرونایی در شبانه روز گذشته در جهان قرار گرفت.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از وبسایت ورلد میترز، طبق جدیدترین آمار از میزان ابتلا به ویروس کرونا و شمار تلفات بیماری کووید-۱۹ در جهان، تا به امروز حداقل ۶۷۲ میلیون و ۲۱۳ هزار و ۹۶۹ مورد ابتلا به کووید-۱۹ و حداقل شش میلیون و ۷۳۶ هزار و ۴۸ مورد مرگ بر اثر آن در جهان ثبت شده است. همچنین طبق آمار موجود تاکنون حداقل ۶۴۳ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۱۱۶ بیمار مبتلا به کرونا از این بیماری بهبود یافته اند.

طبق آمار ثبت شده: آمریکا با ابتلای ۱۰۳ میلیون و ۷۰۱ هزار و ۱۶۸ نفر و فوت یک میلیون و ۱۲۷ هزار و ۵۹ نفر بر اثر کرونا در صدر قرار دارد. در شبانه روز گذشته در آمریکا ۲۶ هزار و ۱۵۷ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۳۴۸ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. آمریکا بعد از ژاپن بالاترین میزان فوتی ناشی از کرونا در شبانه روز گذشته را داشته است.

ژاپن با ثبت ۴۴۹ قربانی کرونا و ۱۲۵ هزار و ۱۰۸ مورد ابتلا در جایگاه نخست بالاترین میزان فوتی و ابتلای روزانه کرونایی در شبانه روز گذشته در جهان قرار گرفت. مجموع مبتلایان کرونا در ژاپن به ۳۱ ملیون و ۷۲۲ هزار و ۹۱۸ نفر و مجموع فوتی‌ها به ۶۳ هزار و ۷۶۹ نفر رسیده است.

آلمان بعد از ژاپن و آمریکا، بالاترین میزان فوتی روزانه کرونا را در شبانه روز گذشته در جهان داشته است. در آلمان تعداد کل موارد ابتلا به کرونا به ۳۷ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۸۰۸ مورد و تعداد تلفات این بیماری ۱۶۴ هزار و ۳۹۱ مورد اعلام شده است. طی شبانه روز گذشته در آلمان ۱۲ هزار و یک نفر به جمع مبتلایان و ۲۳۸ نفر به جمع فوتی‌ها اضافه شده است.

فرانسه نیز از نظر فوتی کرونایی در شبانه روز گذشته در رتبه چهارم فوتی‌های ناشی از کرونا در جهان قرار گرفت. در فرانسه تعداد کل ابتلا به کرونا به ۳۹ میلیون و ۴۶۷ هزار و ۲۸۱ مورد و تلفات آن ۱۶۳ هزار و ۶۴۴ مورد اعلام شده است. طی شبانه روز گذشته در فرانسه پنج هزار و ۸۹۴ مورد ابتلا و ۸۲ مورد فوتی ثبت شده است.

در برزیل نیز روز گذشته ۱۴ هزار و ۲۸۵ مورد جدید ابتلا به کرونا و ۷۷ مورد مرگ ثبت شد و تعداد کل تلفات کرونا به ۶۹۵ هزار و ۶۶۸ نفر رسید.

در هنگ کنگ نیز در شبانه روز گذشته سه هزار و ۷۹۳ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۵۶ نفر فوت کردند.
در شبانه روز گذشته در مجارستان نیز ۸۶۶ مورد ابتلای جدید و ۵۱ مورد فوتی ثبت شد.

در روسیه تعداد کل ۲۱ میلیون و ۸۷۰ هزار و ۴۲۲ مورد ابتلا به کرونا و ۳۹۴ هزار و ۵۲۹ مورد مرگ بر اثر آن گزارش شده است. ۵ هزار و ۴۷۸ مبتلای جدید طی شبانه روز گذشته در روسیه به ثبت رسیده و ۴۶ نفر نیز جان باخته اند.

از نظر ابتلا به کرونا، کره جنوبی بعد از ژاپن بالاترین میزان ابتلای به کرونا در شبانه روز گذشته در جهان را داشته است. کره جنوبی ۳۶ هزار و ۹۰۸ مورد ابتلای جدید و ۴۳ مورد فوتی جدید را در شبانه روز گذشته به ثبت رسانده است. در کره جنوبی تعداد کل ابتلا به کرونا ۲۹ میلیون و ۸۹۸ هزار و ۱۴۲ مورد و تلفات آن ۳۳ هزار و ۵۷ مورد اعلام شده است.

در تایوان نیز در شبانه روز گذشته، ۲۱ هزار و ۳۱ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۲۶ نفر جان خود را از دست دادند.
در شبانه روز گذشته در فیلیپین نیز ۲۸۷ مورد ابتلای جدید و ۱۹ مورد فوتی ناشی از کرونا ثبت شد.

در اسرائیل (فلسطین اشغالی) نیز شبانه روز گذشته هزار و ۵۸۹ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۱۱ مورد فوتی ثبت شد. مجموع مبتلایان به کرونا در اسرائیل به ۴ میلیون و ۷۷۸ هزار و ۸۱۱ نفر و مجموع فوتی به ۱۲ هزار و ۱۳۷ نفر رسیده است.

استونی و اندونزی نیز در شبانه روز گذشته به ترتیب ۱۱ و ۱۰ مورد فوتی براثر کرونا را ثبت کردند.

بر اساس به روزرسانی آمار واکسیناسیون کرونا در کشور‌های جهان که ۱۵ ژانویه به روزرسانی شده است، تاکنون ۵.۵۱ میلیارد نفر تقریبا معادل ۷۱.۸ درصد جمعیت جهان دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

میزان واکسیناسیون در جهان ۱۳.۱۷۴ میلیارد دوز معادل ۱۷۲ دُوز برای هر ۱۰۰ نفر است. با این حال شکاف قابل توجهی بین برنامه‌های واکسیناسیون در کشور‌های مختلف دیده می‌شود.

آمار واکسیناسیون این کشور‌ها به شرح زیراست:

در آمریکا تا کنون ۸۰ درصد مردم در برابر کرونا واکسینه شده اند که از این تعداد ۶۸ درصد دو دوز واکسن و ۳۴ درصد دوز تقویتی واکسن را دریافت کرده اند. در هند، ۷۵ درصد مردم واکسن دریافت کرده اند که ۷۰ درصد کاملا واکسینه شده اند و ۱۶ درصد دوز تقویتی را دریافت کرده اند.

در برزیل، ۸۹ درصد مردم واکسن زده اند و از این تعداد ۸۳ درصد به طور کامل واکسینه شده اند و ۵۹ درصد دوز تقویتی واکسن را دریافت کرده اند. در فرانسه این آمار به ترتیب، ۸۱ درصد آمار واکسیناسیون، ۷۹ درصد دریافت دو دوز واکسن و ۷۰ درصد دریافت دوز تقویتی کرونا اعلام شده است. در آلمان ۷۸ درصد تا کنون واکسن زده اند و ۷۶ درصد دو دوز واکسن و ۷۸ درصد دوز تقویتی واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

انگلیس تا کنون ۸۱ درصد مردم خود را در برابر کرونا واکسینه کرده است که ۷۶ درصد این تعداد دو دوز واکسن و ۶۰ درصد تعداد دوز تقویتی کرونا را دریافت کرده اند. در ایتالیا این آمار به ترتیب ۸۴ درصد واکسن، ۸۰ درصد دو دوز واکسن و ۷۷ درصد دوز تقویتی واکسن است. در روسیه تا کنون ۶۱ درصد واکسن زده اند و از این تعداد ۵۵ درصد دو دوز واکسن و ۱۴ درصد دوز تقویتی واکسن را دریافت کرده اند.

در ایران هم تا کنون ۷۹ درصد از مردم در برابر کرونا واکسینه شده اند و از این تعداد ۷۱ درصد دو دوز واکسن و ۳۸ درصد دوز تقویتی واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات