شهرستان خوی در یک ساعت گذشته ۷ بار لرزید

شناسهٔ خبر: 109456 -
اخبار سراسری
این زمین لرزه در ساعت ۱۳:۳۸ ظهر امروز رخ داد و در برخی شهرستان‌های همجوار از جمله ارومیه نیز احساس شد. همچنین ساعت ۱۳:۱۹ امروز نیز زمین لرزه ۳.۶ ریشتری خوی را لرزانده بود.

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، زلزله‌ای به شدت ۵.۴ ریشتر بعد از ظهر امروز شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی را لرزاند. ۱۵ تیم ارزیاب هلال‌احمر برای بررسی وضعیت به منطقه وقوع حادثه اعزام شده‌اند.

بر اساس اعلام مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران، زلزله‌ ۵.۴ ریشتری در عمق ۱۲ کیلومتری زمین شهرستان خوی از توابع آذربایجان‌غربی را لرزاند.

زلزله ۴.۲ جویبار خسارتی نداشت
این زمین لرزه در ساعت ۱۳:۳۸ ظهر امروز رخ داد و در برخی شهرستان‌های همجوار از جمله ارومیه نیز احساس شد. همچنین ساعت ۱۳:۱۹ امروز نیز زمین لرزه ۳.۶ ریشتری خوی را لرزانده بود.

اعزام ۱۵ تیم ارزیاب به منطقه زلزله‌زده
فرماندار خوی گفت: به محض اطلاع از وقوع زمین لرزه ۵.۴ ریشتری دقایقی پیش، ۱۵ تیم ارزیاب از این شهرستان برای بررسی خسارت احتمالی به کانون زلزله اعزام شدند.

ذبیح الله کاظمی افزود: این زمین لرزه در بخش فیرورق خوی روی داده و ارزیاب‌ها با توجه به نزدیکی این محل به مرکز شهرستان، در زمان کمی بعد از وقوع زلزله در این محل حاضر شده‌اند.

وی با اشاره به مصدومان این حادثه با بیان اینکه بیشتر مصدومان در حین خروج از منزل به صورت جزیی دچار شکستگی شده‌اند، افزود: مداوای مصدومان زمین لرزه در بیمارستان قمر بنی هاشم (ع) خوی در حال انجام است.

فرماندار خوی تصریح کرد:در این حادثه تاکنون مورد فوتی گزارش نشده و تیم‌های ارزیاب و امدادی در شهر فیرورق و برخی روستا‌های اطراف منطقه زلزله زده حضور دارند.

حمید محجوبی سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی نیز با اشاره به وقوع این زمین‌لرزه اظهار داشت: این زمین لرزه تاکنون ۱۲۰ مصدوم برجاى گذاشته است.

وی افزود: امدادرسانی به مصدومان و ارزیابى گروه هاى امدادى هلال احمر با حضور نیرو‌های امداد و مسئولان ادامه دارد.

بر اثر زلزله مهرماه امسال در شهرستان خوی، خسارات سنگینی بر واحد‌های مسکونی روستایی و شهری این شهرستان وارد شده که عملیات بازسازی و ساخت واحد‌های خسارت دیده در این مناطق ادامه دارد

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات