هوای این شهرها همچنان آلوده است

شناسهٔ خبر: 109444 -
اخبار سراسری
بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست امروز (۲۸ دی‌ماه) از بین هشت کلانشهر کشور، کیفیت هوای پنج کلانشهر آلوده ثبت شده که تهران آلوده‌ترین آن‌ها است. از سوی دیگر شیرازی‌ها هوای پاک تنفس کرده‌اند.

به گزارش تابناک، ایسنا نوشت: بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست، از هشت کلانشهر کشور امروز (۲۸ دی) تهران به عنوان آلوده‌ترین کلانشهر با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون و رسیدن به عدد ۱۷۳ در وضعیت ناسالم برای همه قرار گرفته است.

پس از آن هوای کرج و مشهد با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و رسیدن به عدد ۱۶۲ و ۱۵۷ برای همه آلوده است.

همچنین مردم در کلانشهرهای اهواز و اصفهان آلودگی هوا برای گروه‌های حساس را با رسیدن به عدد ۱۳۲ و ۱۳۰ و آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون تجربه‌ کرده‌اند.

اهالی اراک و تبریز هوای مطلوبی را با شاخص ۹۹، ۹۵ تنفس کرده‌اند. آلاینده شاخص در این دو کلانشهر نیز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

لازم به ذکر است شیرازی‌ها هوای پاک را با رسیدن به عدد ۴۰ و آلاینده شاخص مونوکسید کربن تجربه کرده‌اند.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات