قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

سد چمشیر آبگیری شد یا خیر؟

شناسهٔ خبر: 109435 -
اخبار سراسری
از روز گذشته اخباری ضد و نقیض پیرامون آبگیری سد چمشیر در شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد منتشر می شود و برای بسیاری این پرسش را ایجاد کرده است که در حال حاضر وضعیت سد چمشیر به لحاظ آبگیری در چه مرحله ای قرار دارد؟

سرنوشت سد «چم‌شیر» چگونه رقم می‌خورد - تابناک | TABNAK

به گزارش «تابناک»، برخی فعالان رسانه ای و محیط زیستی به استناد چند عکس خبر از آبگیری سد چمشیر دادند و همین خبر دوباره باعث شد تا نام این سد به صدر اخبار رسانه ها باز گردد.

به دنبال انتشار گسترده خبر مرتبط با آبگیری سد چمشیر خبرگزاری تنسیم ضمن تکذیب این خبر نوشت: پیگیری‌های خبرگزاری تسنیم از شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران نشان می‌دهد که خبر آغاز آبگیری سد چمشیر، خبری کذب بوده و هنوز جلسات کمیته آبگیری درحال برگزاری است و تصمیم نهایی برای تعیین زمان آغاز آبگیری اخذ نشده است.

در رابطه با همین اخبار ضد و نقیض و واقعیت ماجرا محمود محضرنیا، مجری طرح سد چمشیر به خبرنگار ما گفت: فرایند آبگیری سد چندین مرحله دارد و اکنون در حال طی مراحل اولیه آبگیری است.

محضرنیا ادامه داد:  هنوز از سوی کمیته آبگیری وزارت نیرو دستور آبگیری سد صادر نشده است و ما نیز تا دستور آبگیری صادر نشود، اجازه آبگیری نداریم.

وی همچنین با بیان اینکه مقدمات آبگیری سد انجام شده است، افزود: برای آبگیری نهایی ما تابع تصمیم کمیته آبگیری هستیم و آنها هرچه بگویند ما همان کار را انجام خواهیم داد. 

 

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات