تجمع «طلبکاران شاه» مقابل سفارت سوئیس

شناسهٔ خبر: 109267 -
اخبار سراسری
امروز همزمان با سالروز فرار شاه خائن از کشور، تجمع طلبکاران شاه تحت عنوان «مطالبه ۵۶ میلیارد دلار دزدی» از سوی کمیته مردمی - دانشجویی مطالبه‌گران از شاه برگزار شد.

به گزارش تابناک، همشهری آنلاین نوشت: امروز همزمان با سالروز فرار شاه خائن از کشور، تجمع طلبکاران شاه تحت عنوان "مطالبه ۵۶ میلیارد دلار دزدی" از سوی کمیته مردمی - دانشجویی مطالبه گران از شاه برگزار شد.

تجمع کنندگان در پایان این مراسم با قرائت بیانیه ای تاکید کردند: ۴۴ سال پیش در چنین روزی شاه خائن و جنایتکار از ترس افتادن به دست مردم و محاکمه و مجازات در دادگاه عدل اسلامی با سرقت ۵۶ میلیارد دلار اموال غارت کرده از مردم به خارج گریخت و با این دزدی بزرگ تاریخی برگ سیاه دیگری به دفتر خیانت های خاندان منحوس پهلوی افزود.

آنها همچنین خواستار بازگرداندن محتوای ۳۸۴ چمدان پر از جواهرات و عتیقه جات منحصر بفرد دزدیده شده توسط خاندان پهلوی که بعضا علاوه بر ثروت مادی بخشی از میراث فرهنگی ایرانیان است باید به ملت ایران شدند.

در بخشی از بیانیه این تجمع آمده است:

این اموال که بصورت نقدی و یا از طریق حساب های بانکی همچنین صدها چمدان عتیقه جات و طلا و جواهرات بعضا منحصر به فرد و خرید املاک و ویلاها و کاخ‌های متعدد در سایر کشورهای جهان توسط خانواده شاه فراری به سرقت رفت تا علاوه بر استمرار زندگی ننگین اشرافی و سراسر ریخت و پاش و اسراف این خانواده پلید، از اموال مردم ایران برای راه اندازی گروه های تروریستی وکشتار مردم بیگناه و سازماندهی توطئه های براندازی و ادامه نوکری آمریکا و انگلیس استفاده شود.
اموال غارت شده اگر در هر سال فقط ۳ در صد سود کرده باشد اکنون ۲۱۸ میلیارد دلار شده است و نصف آنهم خرج عیاشی و قمار و باج دادن به سران غربی و سازمانهای جاسوسی غرب شده باشد باقیمانده آن لااقل ۱۰۹ میلیارد دلار و سهم هر ایرانی از باقیمانده این اموال لااقل ۶۰ میلیون تومان خواهد بود مردم ایران سزاوار تر از هر کسی برای بهره برداری از ثروت خودشان هستند و حق دارند مطالبه گر این اموال غارت شده باشند.
ما امروز در اینجا جمع شده ایم تا از طریق این سفارتخانه که حافظ منافع آمریکا در ایران است به آمریکای جنایتکار و غارتگر بین المللی اعلام کنیم اگر اموال ملت ایران را باز نگرداند با خشم توفنده ملت انقلابی مواجه خواهد بود.
۱)حسابهای خاندان منحوس پهلوی در بانکهای آمریکا و اروپا باید مسدود و تمام میلیاردها دلار نقدینگی آن باید به مردم ایران مسترد شود.
۲) بیش از ده کاخ و جزیره و ویلاها و املاک متعدد دیگر که درآمریکا، انگلیس، ایتالیا، سوییس، فرانسه، اسپانیا و... با پول ملت ایران خریداری شده و املاک ایرانیان است، باید به مردم ایران برگردانده شود.
۳) محتوای ۳۸۴ چمدان پر از جواهرات و عتیقه جات منحصر بفرد دزدیده شده توسط خاندان پهلوی که بعضا علاوه بر ثروت مادی بخشی از میراث فرهنگی ایرانیان است باید به ملت ایران بازگردانده شود.
۴) اموال بلوکه ایران در بانکهای آمریکایی حق مسلم ملت ایران است و اگر به ایران برنگردانند ما هم حق خود می دانیم به هر طریق مشروعی این اموال از آمریکا برداشت کنیم و آنرا به صاحب آن برگردانیم.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات