شرط کاهش تورم از زبان رئیس بانک مرکزی

شناسهٔ خبر: 109232 -
اخبار سراسری
رئیس کل بانک مرکزی از افتتاح بازار مبادله ارز و طلا در نیمه اول بهمن ماه خبر داد و گفت: درباره کاهش نرخ تورم در سال آینده باید به این نکته توجه کرد که تورم دو بال دارد یک بال آن بودجه است که دست مجلس و دولت است و یک بال آن هم سیاست‌های بانک مرکزی است.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، محمدرضا فرزین در حاشیه جلسه دیروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ درباره قول خود به نمایندگان پیرو تلاش در زمینه کاهش نرخ تورم در سال ۱۴۰۲، اظهار کرد: تورم سال آینده دو بال دارد؛ یک بال آن بودجه است که دست مجلس و دولت است و یک بال آن هم سیاست‌های بانک مرکزی است. ما در سیاست های خودمان قطعاً با انضباط پولی در بانک ها تلاش می کنیم که تورم را کاهش دهیم ولی در سیاست‌های مالی و سیاست‌های که در لایحه بودجه گنجانده می‌شود، اعم از سیاست هایی در زمینه درآمد و هزینه ها هم باید به ما کمک کند تا ما بتوانیم تورم سال آینده را کاهش دهیم.

وی افزود: در جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق بودجه گزارشی از سیاست‌های ارزی و پولی سال آینده ارائه کردم، البته ریاست کمیسیون تلفیق هم درخواست دارد که یک برآورد هم از اثرات بودجه بر تورم سال آینده داشته باشیم که ان شاءالله این گزارش در جلسه آینده به کمیسیون ارائه خواهد شد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات