قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مصر، اردن و فلسطین نشست مشترک برگزار می‌کنند

مصر، اردن و فلسطین نشست مشترک برگزار می‌کنند
شناسهٔ خبر: 109211 -
اخبار سراسری
سران مصر، اردن و فلسطین قرار است در قاهره درباره تحولات مرتبط با سرزمین های اشغالی تشکیل جلسه دهند.

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سران مصر، اردن و فلسطین قرار است در قاهره درباره تحولات مرتبط با سرزمین‌های اشغالی تشکیل جلسه دهند.

در همین ارتباط نیز «دیاب اللوح»، سفیر فلسطین در مصر اعلام کرد که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه طی سفری رسمی راهی قاهره خواهد شد.

اللوح اظهار داشت که عباس به دعوت عبدالفتاح سیسی رئیس جمهور مصر برای شرکت در اجلاس سه جانبه سران مصر، اردن و فلسطین به قاهره سفر می‌کند.

ابومازن قرار است در این سفر با عبدالفتاح سیسی و عبدالله دوم پادشاه اردن دیدار کند.

دیاب اللوح تصریح کرد که این دیدارها در راستای هماهنگی و همکاری تشکیلات خودگردان با مصر و اردن در رابطه با مسائل مختلف و در راستای تلاش برای پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین صورت می‌گیرد.

وی از مصر و رئیس جمهور این کشور به خاطر میزبانی این اجلاس و حمایت از مسئله فلسطین تشکر کرد و تلاش‌های اردن در راستای حمایت از فلسطین در تمامی محافل منطقه‌ای و بین المللی را نیز ستود.

او تاکید کرد که فلسطین به گزینه صلح و سازشی عادلانه و فراگیر طبق قوانین و قطعنامه‌های بین المللی پایبند است.

برگزاری این نشست در حالی صورت می‌گیرد که تل آویو تحت تأثیر قدرت گیری راست‌های افراطی روند پرتنشی را طی می‌کند و طی یک هفته گذشته ساکنان رژیم صهیونیستی دو نوبت علیه برنامه‌ها و اهداف راستگرایان حاکم در تل آویو دست به تظاهرات زده اند.

هفته گذشته موشه یعلون وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی گفت که ایتمار بن گویر بیشتر از اینکه وزیر امنیت داخلی باشد، شبیه وزیر آشوب داخلی است، زیرا او دستوراتی را به پلیس می‌دهد که پیش از این سابقه نداشته است. وزیر امنیت داخلی افراطی رژیم صهیونیستی روز یکشنبه گذشته به رئیس پلیس صهیونیست‌ها دستور داد که پرچم فلسطین از اماکن عمومی سرزمین‌های اشغالی جمع آوری شود.

بر همین اساس روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت: متعاقب این دستور «یعقوب شبتای» فرمانده پلیس رژیم صهیونیستی به دستگاه‌های زیرمجموعه خود دستور داده که پرچم فلسطین در تمام اماکن عمومی اسرائیل جمع آوری شود.

براساس گزارش این روزنامه صهیونیستی، تصمیم بن گویر به دنبال به اهتزاز درآمدن پرچم فلسطین در مراسمی در شهرک «عاره» در اواخر هفته گذشته رخ می‌دهد که مردم این منطقه آزادی «کریم یونس» پس از ۴۰ سال اسارات در زندان‌های رژیم صهیونیستی را جشن گرفته بودند.

بن گویر همچنین به رئیس پلیس رژیم صهیونیستی دستور داده با وجود دستورالعملی برای جلوگیری از برگزاری جشن آزادی کریم یونس، درخصوص برگزاری آن تحقیق کند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات