واردات جهانی ال ان جی رکورد زد

شناسهٔ خبر: 109203 -
اخبار سراسری
بر اساس داده های موسسه ریفینیتیو Refinitiv، واردات گاز طبیعی مایع (LNG) توسط مصرف کنندگان جهانی در سال ۲۰۲۲ در مجموع ۴۰۹ میلیون تن بوده است که بیشترین رقم در طول تاریخ محسوب می شود.


به گزارش تابناک به نقل از راشاتودی، بر اساس داده های موسسه ریفینیتیو Refinitiv، واردات گاز طبیعی مایع (LNG) توسط مصرف کنندگان جهانی در سال 2022 در مجموع 409 میلیون تن بوده است که بیشترین رقم در طول تاریخ محسوب می شود.

بر اساس گزارش موسسه ریفینیتیو، واردات جهانی سوخت ال ان جی در سال قبل از آن 379.6 میلیون تن ثبت شده بود.

گفته می شود که این حجم از واردات بی سابقه به دلیل افزایش تقاضا به ویژه از سوی اتحادیه اروپا صورت گرفته است. این اتحادیه در پی تحریم ها واردات گاز طبیعی خود را از روسیه به سرعت کاهش داد و به بازار برتر برای گاز ال ان جی ظاهر تبدیل شد.

 

تخمین زده می شود که این منطقه حدود 25 درصد از کل LNG معامله شده در سال 2022 را خریداری کرده است و در رقابت با مصرف کنندگان آسیایی پیروز شده است، چرا که به دنبال کاهش عرضه خط لوله روسیه به اکثر مشتریان خود در اتحادیه اروپا در بحبوحه تحریم ها، قیمت های معیار اروپا افزایش یافت.

سال گذشته، واردات LNG اتحادیه اروپا به 101 میلیون تن رسید که نشان دهنده رشد 58 درصدی نسبت به سال 2021 می باشد.

بیشتر خرید LNG اروپا به دلیل کاهش تقاضا در آسیا افزایش یافته است، جایی که چین کاهش غیرمعمول مصرف انرژی را به دلیل کاهش رشد اقتصادی مرتبط با بیماری همه گیر کووید ثبت کرده است.

در عین حال، بیشتر کشورهای جنوب و جنوب شرق آسیا به دلیل واردات رو به رشد اتحادیه اروپا توانایی پرداخت قیمت‌های لحظه ای گاز را نداشتند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات