جمع‌آوری ۴۰۰ متکدی در پایتخت طی ۲ هفته

شناسهٔ خبر: 109079 -
اخبار سراسری
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: طرح جمع‌آوری متکدیان از دو هفته پیش در تهران آغاز شده و در طول این مدت بیش از ۴۰۰ متکدی جمع‌آوری شده است.


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، سید احمد احمدی‌صدر با بیان اینکه طرح جمع‌آوری متکدیان در روزهای گذشته توسط شهرداری انجام شد، اظهار کرد: اتفاق خوبی در تهران افتاد و تعدادی از متکدیان که شناسنامه‌دار بوده و در معابر و چهارراه‌ها تکدی‌گری می‌کردند، جمع آوری شدند.

وی با اشاره به جمع‌آوری بیش از 400 نفر متکدی تصریح کرد: در برخی موارد، مردم گل‌فروشان و یا دست‌فروشان در حال تردد در معابر را متکدی می‌دانند اما متکدیانی که جمع‌آوری شدند، کسانی هستند که رسماً دست گدایی دراز کرده و تکدی‌گری می‌کنند که شاید تعداد آنها در مجموع کمتر از یک هزار نفر باشد و ما در طول این چند روز 400 نفر را ساماندهی کردیم.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران با تأکید بر اینکه طبق قانون کسی که تکدی‌گری می‌کند مجرم است، یادآور شد: متکدیانی که در طول مدت اخیر جمع‌‌آوری شدند به دستگاه قضایی معرفی شدند که برخورد لازم را در این زمینه انجام دهد.وی اعلام کرد: شهرداری مراکز ساماندهی را برای این افراد در اختیار قرار داده و علاوه بر اختصاص این سرپناه، مواردی را از طریق دستگاه قضا پیگیری می‌کند.

احمدی‌صدر با اشاره به انجام مشاوره و برقراری اتصال و ارتباط با خانواده برای متکدیان گفت: دستگاه‌های حمایتی همچون سازمان بهزیستی و کمیته امداد نیز در مرکز حضور دارند تا کمک کنند نیازهای این افراد برطرف شود و اگر از شهرستان به پایتخت آمده‌اند به شهرستان‌های خود بازگردانده شوند.

وی با تأکید بر اینکه هدف نهایی طرح جمع‌آوری متکدیان این است که هیچ فردی در معابر و چهارراه‌ها تکدی‌گری نکند، افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز این وعده را داده که اگر افراد اهل کار و فعالیت باشند، به آنها در زمینه اشتغال کمک کند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات