مراقب سارقان باغ ویلاها به ویژه در فصل سرما باشید

شناسهٔ خبر: 109066 -
اخبار سراسری
جانشین پلیس آگاهی فراجا گفت: حدود ۱۴ درصد از کل سرقت‌ها مربوط به سرقت از اماکن است که باغ ویلاها بخشی از آن است.


به گزارش تابناک به نقل از مهر سردار فرامرز به گذر گفت: در بررسی کارشناسان پلیس آگاهی در خصوص سرقت از خانه باغ‌ها و مزارع، حاکی از آن است که مال باختگان در حفظ و حراست از اموال خود سهل انگاری کرده و هشدارهای پلیس را جدی نگرفته اند.

وی افزود: نتیجه تحقیقات کارآگاهان در خصوص آمار وقوع جرایم در دی ماه که یکی از سردترین ماه‌های سال است، مشخص شده که آمار سرقت در این فصل در حوزه سرقت از اماکن که سرقت از باغ ویلاها در آن گنجانده شده است به عنوان دومین فراوانی جرم (بعد از سایر سرقت‌ها) تلقی می‌شود به نحوی که ۱۴.۶ در صد سرقت‌ها در این حوزه طبقه بندی می‌شود.

سردار به گذر به تشریح عوامل زمینه ساز در سرقت از این اماکن و همچنین نکات ایمنی آن پرداخت و گفت: هنگام ساخت و ساز باغ ویلاها به استحکام و ایمنی محل و سیستم‌های امنیتی و حفاظتی به اندازه زیبایی اهمیت قائل شوید.

وی با بیان اینکه از قرار دادن وجوه نقد و اسناد مالی و حتی اشیا گرانبها در خانه باغ‌ها خودداری کنید، خاطرنشان کرد: برای اتاق‌هایی که اموال با ارزش در آن قرار دارد از درب‌های ضد سرقت استفاده کنید.

جانشین پلیس آگاهی فراجا در خصوص استخدام افراد مورد اعتماد جهت نگهبانی این اماکن تاکید و عنوان کرد: در هنگام به کارگیری سرایدار حتماً از آنها ضامن معتبر بخواهید.

وی با اشاره به اینکه سارقان پس از شناسایی محل‌های فاقد تجهیزات ایمنی و نگهبان‌های شبانه روزی اقدام به سرقت می‌کنند، گفت: با اقداماتی از جمله استفاده از دوربین‌های مدار بسته و حفاظ محکم درب‌ها و همچنین سرکشی مداوم فرصت سرقت را از سارقان سلب کنید.

این مقام انتظامی همچنین اشاره کرد: صاحبان باغ ویلاها، مزارع و روستاییان دقت لازم در نگهداری تجهیزات کشاورزی به خصوص موتور، پمپ‌های آب و … را داشته باشند و سعی کنند اطراف باغ را فنس کشی و یا از سامانه‌های هشدار دهنده استفاده کنند.

وی با بیان اینکه صاحبان این املاک در اجاره موقت منزل کلیه جوانب را رعایت کنند از شهروندان خواست در صورت مشاهده افراد، خودروهای مشکوک و ناشناس مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات