نکات مهمی که باید در سفرهای زمستانی رعایت کنید

شناسهٔ خبر: 109060 -
اخبار سراسری
به فصل سرما که می رسیم کمی روند زندگیمان تغییر می کنند. رفت و آمدها و همینطور نوع پوششمان نسبت به فصل های دیگر تفاوت بسیاری دارد.

نکات مهمی که باید در سفرهای زمستانی رعایت کنید

به گزارش «تابناک»، از همین رو برای سفرهایمان باید در زمستان تفاوتی قائل بشویم، تا از بروز حادثه های احتمالی جلوگیری کنیم. اکثر افراد سفرهایشان را می گذارند برای زمان هایی مثل بهار و تابستان اما قافل از اینکه در زمستان طبیعت زیبایی منحصر به فردی دارد و نباید آن را از دست داد.

سفر برای مردم همانند یک زنگ تفریح است که می توانند مدتی از دغدغه های روزمرشان در امان باشند. اما اکثر مردم در سراسر دنیا سفر در زمستان را برای خود سخت و دشوار می دانند، در حالی این فصل یکی از زیباترین نعمت های الهی مهمان طبیعت است. برای سفر در زمستان تنها چند نکته را می توانیم رعایت کنیم تا سفری دلچسب در سردترین فصل سال داشته باشیم.

 

رعایت نکاتی برای سفرهای جاده ای

اما اگر به هر دلیلی می خواهید که سفر جاده داشته باشید و با اتومبیل شخصیتان به سفر بروید، لازم است که ابتدا از مراکز هواشناسی شهر و یا با تماس به پلیس راه به شماره ۱۴۱ اگر مقصدتان شهرهای ایران است می توانید از وضعیت جاده ها مطلع شوید. پس از آنکه آگاهی کامل یافتید نوبت به مجهز کردن اتومبیلتان می رسد. حتما میزان آب خودرو، بنزین، باد لاستیک ها، زنجیر چرخ، داشتن یک لاستیک یدک سالم و همچنین اطمینان داشتن از سلامت خودرویتان را فراموش نکنید. توجه داشته باشید که اگر در مواقعی که شیشه اتومبیلتان پوشیده از برف شده است هرگز از برف پاکن استفاده نکنید.

تا جایی که امکانش هست از سرعت خود بکاهید و در زمانی که مه سطح زمین را گرفته است از رانندگی خودداری نمایید. حتما همراه خود یک نقشه کامل از مسیرهای فرعی چه به صورت کاغذی و یا به صورت دیجیتالی داشته باشید. در داخل اتومبیل کمی خشکبار و دیگر خوراکی هایی که باعث بروز انرژی و گرما برایتان می شود قرار بدهید.

نوشیدن آب را فراموش نکنید

شاید برایتان این موضوع پیش بیاید که در زمستان که تشنه نمی شویم. اما این کاملا فکر غلطی است، زیرا بدن شما برای انجام فعالیت های خود همواره نیاز به آب خواهد داشت و این موضوع ممکن است در فصل تابستان به دلیل سرعت تبخیر و ایجاد تعرق در بدن شدت بگیرد.

اما دلیل کافی برای اینکه در زمستان بدن چنان به آب احتیاج ندارد به کل اشتباه سات. بنابراین در طول سفرهای خود در فصل زمستان میزان کافی آب همراه خود ببرید و از آن استفاده بنمایید، تا بدنتان به اصطلاح به خشکی نیافتد.این نکته را بیشتر باید اسکی بازان و کوهنوردان در نظر داشته باشند به دلیل فعالیت هایی زیادی که هنگام سفر دارا هستند هرگز نباید اجازه دهند بدنشان بدون آب باشد.

به سلامت بدن خود توجه کافی را داشته باشید

یکی از المان های فصل زمستان علاوه بر برف و سرما می تواند بیماری باشد. از همین رو باید توجه زیادی به سلامتی خود و مقاوم نمودن بدنتان در برابر سرما بنمایید. استفاده از ویتامین ها و مکمل هایی که در حفاظت از بدن برای مقابله با نفوذ بیماری می تواند کمک کند استفاده بنماییم . همچنین  لباس های گرم، کلاه و دستکش بپوشیم تا از نفوذ سرما به بدنتان جلوگیری نمایید.  توجه داشته باشید که کلا هایی که استفاده می کنیدتمامی قسمت های گوش و گردن شما را بپوشاند و از داشتن لوازم اضافه که باعث سنگین شدن آن می شود جلو گیری کنید. ترجیحا از کفش هایی که دارای عاج هستند و مانع از لیز شدن در هنگام حرکت بر روی برف می شوند استفاد کنید زیرا در اثر زمین خوردن بدن شما آسیب جدی خواهد دید. پیشنهاد می کنیم یک کیف از کمک های اولیه و داروهایی مثل قرص سرما خوردگی، قرص سردرد و قرص های ضد حساسیت های و تهوع همراه داشته باشید.

حتما برنامه سفر داشته باشید

هنگامی که قصد سفر به ناحیه ای را کردید در نظر داشته باشید که می خواهید به کدام مناطق گردشگری آن شهر بروید. اگر همراه تور می روید که می توانید با برنامه های آنها همراه شوید. اما اگر خودتان به سفر می روید باید تمامی مکان های گردشگری را به همراه آدرس های آنها و همینطور سرگرمی های جالی که در فصل زمستان در آنجا می توانید داشته باشید را در قالب یک برنامه ی سفر همراه داشته باشید تا جایی را از قلم هنگام سفر نندازید.

وسایلی که با خود باید حتما همراه ببرید

 قبل از اینکه اقدام کنید به جمع آوری وسایلی که می خواهید برای سفر همراه خودتان ببرید. لیستی تهیه بفرمایید تا تمرکز کافی را هنگام جمع آوری داشته باشید. بهترین از آوردن لوازم اضافی در سفر خودداری فرمایید. یکی از نکات برای جمع آوری لباس های گرم این است که آنها کم حجم و سبک باشند، تا مانع از حرکت و فعالیت شما نشوند. این نوع لباس ها بیشتر برای سفرها در ارتفاعات پیشنهاد می شود. بهترین لباس هایی که در زمستان می توان استفاده آنهایی هستند که از جنس کتای باشند تا هم در برابر سرما مقاوم باشند و هم در برابر نفوذ رطوبت بتواند از شما محافظت کند. فراموش نکنید که یک سری وسیله بازی همراه خودتان ببرید تا اگر شرایط جوی به گونه ای بود که نتوانستید به مکان های گردشگری بروید و به اجبار در خانه ماندید بتوانید از سفرتان لذت ببرید. فراموش نکنید که تعدادی شمع و یا چراغ قهوه همراه خود داشته باشید تا در صورت نبود برق از تاریکی در امان باشید.

به امنیت در سفر اهمیت بدهید

قطعا هیچ چیز به اندازه سفر دست جمعی با خانواده برای انسان لذت بخش نیست.بسیاری از خاطرات ما در هنگام سفر و در جمع هایی که قرار می گیریم شکل میگیرد.پس برای اینکه بهترین خاطرات را برای خود و خانواده و دوستانمان رقم بزنیم،باید در مورد امنیت سفر دقت زیادی داشته باشیم.امنیت همه اعضاء خانواده در سفر باعث میشود که خاطرات خوشی داشته باشیم و درعین حال مطمئن شویم که این خاطرات در سفرهای دیگر تکرار خواهد شد.تجهیزات مهم این فصل مثل زنجیر چرخ وسیله نقلیه خود را چک کنید و برای موارد ضروری لباس گرم و آذوقه های خشک بردارید.

برای مقابله با بیماری ها خود را آماده کنید

تا حد ممکن از سلامتی خود محافظت کنید.در ماههای فصل زمستان آنفولانزا در اوج شیوع خود قرار دارد پس برای مواجهه با بیماری در هر زمانی از سفر آماده باشید.یک بسته دارویی برای اعضاء خانواده آماده کنید و ویتامین ها و مکمل هایی که برای حفظ ایمنی بدن مفید است را در آن بگنجانید.

شما هرگز نمی دانید در فرودگاه ها، هتل ها، رستوران ها و مکان های توریستی در معرض چه نوع بیماری هایی قرار دارید،بنابراین بهتر است از قبل خودتان را آماده کنید.داشتن یک کیف کوچک لوازم دارویی و کمک های اولیه یکی از مهمترین ملزومات سفر است که امیدواریم هیچ وقت به آن احتیاج پیدا نکنید.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات