تعیین نخستین سفیر جمهوری آذربایجان در تل آویو

شناسهٔ خبر: 108885 -
اخبار سراسری
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان نخستین سفیر این کشور در اراضی اشغالی فلسطین را تعیین کرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از پایگاه النشره، الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان نخستین سفیر این کشور در اراضی اشغالی فلسطین پس از ۳۰ روابط بین دو طرف را تعیین کرد.

بر اساس این گزارش، الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان طی فرمانی «مختار محمدوف» را به عنوان سفیر باکو در تل آویو تعیین نمود.

پارلمان جمهوری آذربایجان به تازگی در اقدامی علیه آرمان فلسطین، با افتتاح سفارت خود در اراضی اشغالی موافقت کرد.

پارلمان جمهوری آذربایجان با موافقت با افتتاح سفارت این کشور در اراضی اشغالی، یک اقدام ضد ملت فلسطین صورت داد.

به این ترتیب جمهوری آذربایجان اولین کشوری با اکثریت مسلمان شیعه است که یک نمایندگی دیپلماتیک در سرزمین‌های اشغالی افتتاح می‌کند.

بنا به گزارش روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» سفارت جدید جمهوری آذربایجان از چند ماه پیش در حال ساخت بوده و مقر آن قرار است در تل‌آویو باشد.

«یائیر لاپید» نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی از رأی پارلمان جمهوری آذربایجان استقبال کرد و آذربایجان را شریک مهم این رژیم خواند. نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی افزود: تصمیم جمهوری آذربایجان برای افتتاح سفارت در تل آویو نشان دهنده عمق روابط میان دو طرف است.

همچنین به تازگی یک هیات بلندپایه سیاسی از وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان به رژیم صهیونیستی سفر کرده بود.

وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در این ارتباط گفت: «طی سه روز گذشته هیئتی به سرپرستی معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان از تل آویو بازدید کرد و دور جدیدی از رایزنی‌های سیاسی بین وزارتخانه‌های امور خارجه دو طرف انجام شد.»

این رایزنی‌های سیاسی توسط «فاریز رضایف»، معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان و «علیزا بن نون»، رئیس اداره سیاسی وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی انجام شده است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات