ذخایر ۵٫۵ میلیون تنی ۶ کالای اساسی در بندر امام 

شناسهٔ خبر: 108850 -
اخبار سراسری
مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی از موجودی ۵.۵ میلیون تنی کالای اساسی در بندر امام خمینی و افزایش ماندگاری کالای ۲ شرکت دولتی در این بندر خبر داد.

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، بهروز آقایی با اشاره به آخرین موجودی کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره) اظهار کرد: در حال حاضر موجودی کالای اساسی بخش خصوصی در لنگرگاه حدود یک میلیون و ۹۰ هزار تن و در انبار بندر یک میلیون و ۵۵۶ هزار تن است.

وی با بیان این‌که در مجموع موجودی کالای اساسی بخش خصوصی در بندر و لنگرگاه حدود ۲.۵ میلیون تن است، ادامه داد: موجودی ذرت، جو، دانه روغنی، کنجاله، شکر و روغن خام بخش خصوصی در انبار‌های بندر امام به ترتیب ۹۸۵ هزار تن، ۳۴ هزار تن، ۱۰۱ هزار تن، ۷۸ هزار تن، حدود ۲۱۰ هزار تن و حدود ۱۴۸ هزار تن است.

وی همچنین با بیان این‌که موجودی کالای شرکت بازرگانی دولتی در انبار و لنگرگاه بندر امام حدود ۸۸۳ هزار تن است، افزود: موجودی کالای اساسی این شرکت در لنگرگاه ۳۴۷ هزار و ۳۰۰ تن و موجودی کالای اساسی انبار‌ها ۵۳۵ هزار و ۸۴۱ تن است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان درباره موجودی کالای اساسی شرکت پشتیبانی امور دام گفت: موجودی دانه روغنی، ذرت، جو و کنجاله این شرکت در بندر و لنگرگاه به ترتیب ۱.۴ میلیون تن و ۵۷۷ هزار تن است.

آقایی بیان کرد: شرکت پشتیبانی امور دام ۵۸ انبار، شرکت بازرگانی دولتی ۱۰ انبار و بخش خصوصی نیز ۵۹ انبار را در بندر امام در اختیار دارند.

وی با یادآوری این‌که ۶۰۰ هزار تن کالای شرکت امور پشتیبانی دام از سال گذشته در بندر امام باقی مانده است، ماندگاری کالای شرکت امور پشتیبانی دام در بندر ۹۹ روز و شرکت بازرگانی دولتی ۱۰۴ روز است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات