غیرحضوری شدن برخی مدارس در شهرهای مختلف کشور

شناسهٔ خبر: 108819 -
اخبار سراسری
به علت بارش برف و باران و یخبندان و آب گرفتگی برخی مدارس در شهرهای مختلف کشور به صورت غیرحضوری برگزار شد.

مدارس آذربایجان شرقی غیرحضوری شد / ساعت کار ادارات کاهش یافت

 به علت برودت شدید هوا و به منظور مدیریت مصرف بهینه حامل های انرژی، مدارس آذربایجان شرقی فردا / چهارشنبه / غیرحضوری شد و فعالیت ادارات و دانشگاه ها ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه پایان می‌یابد.

 بر اساس اطلاعیه اداره کل آموزش و پرورش استان فردا چهارشنبه ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱ مدارس آذربایجان شرقی در مقطع پیش دبستانی تعطیل و فعالیت آموزشی تمام مقاطع تحصیلی مدارس دولتی، غیردولتی و استثنائی شهری و روستایی در نوبت های صبح و بعد از ظهر به صورت غیرحضوری خواهد بود.

بر اساس این اطلاعیه، امتحانات نهایی و هماهنگ استانی مدارس بزرگسالان، داوطلبان آزاد و مدارس از راه دور طبق زمان بندی قبلی و امتحانات داخلی مدارس طبق اعلام بعدی هر مدرسه برگزار خواهد شد.

همچنین با توجه به برگزاری جشن شکوفایی (تکلیف) دانش آموزان دختر استان، فعالیت آموزشی پایه های سوم ابتدایی دختر مدارس شرکت کننده در جشن مذکور با یک ساعت تاخیر آغاز می‌شود.

بر اساس اعلام استانداری آذربایجان شرقی هم با توجه به برودت هوا و بمنظور مدیریت بهینه مصرف و حامل های انرژی به استناد اختیارات حاصله از مصوبات هیات وزیران ، ساعات کاری تمام دستگاههای اجرایی دولتی و دانشگاه های استان ، فردا ساعت ۱۵: ۱۲ دقیقه پایان می یابد.
این دستورالعمل شامل دستگاه های خدمات رسان ، امدادی و درمانی نمی شود.

سامانه بارشی از روز یکشنبه در استان فعال شد و به دنبال بارش برف موجب کاهش محسوس دما شده است تا جائیکه شب گذشته دمای هوا در شهرستان سراب به ۲۳ درجه سانتی گراد زیر صفر رسید.

امروز هم مدارس برخی مناطق استان به علت شدت برودت هوا تعطیل یا به صورت غیرحضوری برگزار شد.

سرما مدارس ابتدایی قزوین را غیرحضوری کرد

 روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش قزوین اعلام کرد: به منظور کاهش مصرف و جلوگیری از افت فشار گاز تمامی مراکز پیش دبستانی، ابتدایی و استثنایی استان فردا /چهارشنبه/ تعطیل و کلاس های درس به صورت مجازی برگزار می شود.

در این اطلاعیه آمده است: با تصمیم مدیریت بحران استان، برای کاهش مصرف و جلوگیری از افت احتمالی فشار گاز تمامی مراکز پیش دبستانی، ابتدایی و مدارس استثنایی استان روز چهارشنبه /فردا/ به صورت مجازی برگزار می شود.

این اطلاعیه اضافه می کند: مدارس متوسطه اول و دوم نیز تنها برای برگزاری آزمون دایر خواهند بود و حضور عوامل اجرایی مدارس غیرحضوری نیز در مدارس الزامی نیست.

مدارس ابتدایی و استثنایی استان قزوین در طول هفته گذشته به علت آلودگی هوا تعطیل و کلاس های درس نیز به صورت غیرحضوری برگزار شد.

مدارس ابتدایی فیروزکوه غیر حضوری شد

مدارس ابتدایی فیروزکوه برای امروز چهارشنبه به دلیل برودت هوا غیرحضوری شد.

به علت برودت هوا و یخبندان مدارس ابتدایی فیروزکوه روز چهارشنبه غیر حضوری است.

بر اساس این گزارش، از بامداد چهارشنبه اکثر مناطق استان تهران شاهد بارش برف هستند.

پیش از این مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص کاهش دما و برودت هوا در این استان هشدار داده بود.

بارندگی مدارس شهرستان زابل را به تعطیلی کشاند

مدیرکل ستاد بحران سیستان وبلوچستان گفت: با توجه به کاهش محسوس دما، باد شدید و احتمال رگبار پراکنده مدارس شهرستان زابل در تمامی مقاطع به استثنای متوسطه دوم (امتحانات نهایی) تعطیل اعلام می‌شود.

مجید محبی شامگاه سه شنبه شب اظهارداشت: بر اساس درخواست فرماندار شهرستان زابل مدارس این منطقه به صورت غیر حضوری است.

وی با اشاره به وضعیت زرد هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به رگبار باران و رعد و برق و باد شدید بر روی سواحل دریای عمان شناورهای صیادی از رفتن به دریا خودداری کنند.

مدیرکل ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان افزود: از امروز تا اواخر وقت چهارشنبه با ورود سامانه بارشی به استان، شاهد بارش باران گاهی رگبار و رعدوبرق و در ارتفاعات به صورت بارش برف و در مناطق مرکزی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: همچنین از عصر امروز تا اواخر وقت شنبه ۲۴ دی با ورود توده هوای سرد شاهد کاهش دمای ۱۲ تا ۱۵ درجه‌ای برای نیمه شمالی، مرکزی و جنوبی استان هستیم.

محبی بیان کرد: از بعدازظهر چهارشنبه تا پایان هفته با وزش باد نسبتا شدید بر روی دریای عمان سواحل جنوب سیستان و بلوچستان مواج خواهد بود.

وی تاکید کرد: شهروندان از سفرهای غیرضروری، فعالیت کوهنوردی، اسکان و تردد در حاشیه مسیل ها و رودخانه های فصلی خودداری کنند و همچنین در مصرف بهینه حامل‌های انرژی، کنترل ضدیخ رادیاتور خودروها، احتیاط در عملیات بتن ریزی و استفاده از لباس گرم را در دستور کار قرار دهند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات