توضیحات وزیر علوم در صحن علنی مجلس

شناسهٔ خبر: 108764 -
اخبار سراسری
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به سوال نماینده تبریز در صحن علنی مجلس گفت: تلاش کردیم که شاخص‌های حکمرانی علمی را مدنظر قرار دهیم، چون در وزارتخانه‌ای مدیریت می‌کنیم که مبنای آن علم و پژوهش است.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سوال محمدحسین فرهنگی از وزیر علوم درباره عدم توجه به آموزش های کاربردی - مهارتی و افت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و عدم همسویی آنها با سیاست های دولت است.

نماینده تبریز همچنین در این سوال خواستار برنامه وزارت علوم برای اصلاح فرایند و تجدیدنظر در این شیوه ها و روش ها شده است. 
 
محمدعلی زلفی‌گل در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۲۰ دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال محمدحسین فرهنگی ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و روز مادر گفت: به جامعه فهیم، فرهیخته دانشگاهی کشور دستمریزاد می‌گویم چرا که نیمسال اول سال ۱۴۰۱ را علیرغم همه سختی‌ها با حلم و صبوری پشت سر گذاشتند.
 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: خلاصه‌ای از اقدامات انجام شده در دولت مردمی را ارائه می‌دهم، ما سخت اعتقاد داریم که املای ننوشته غلط ندارد، ده‌ها و صد‌ها تصمیم گرفته می‌شود و بدیهی است که بعضی از آن‌ها کارایی و اثربخشی نداشته باشند. تلاش کردیم که شاخص‌های حکمرانی علمی را مدنظر قرار دهیم، چون در وزارتخانه‌ای مدیریت می‌کنیم که مبنای آن علم و پژوهش است.
 
وی تصریح کرد: بعد از دو سال و نیم آموزش مجازی و تعطیل بودن دانشگاه‌ها به صورت حضوری، بازگشایی دانشگاه‌ها با مشکلاتی روبرو بود، بعضی از خوابگاه‌ها تعطیل شده بود و بودجه دانشگاه‌ها به دلیل نبودن بودجه فضا، خوابگاه و ایاب و ذهاب درصد رشد لازم را نداشت؛ این جسارت را دولت مردمی به خرج داد و بازگشایی دانشگاه‌ها را به لطف خداوند آغاز کردیم.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات