سرمای هوا، ادارات و مدارس گلستان را سه روز تعطیل کرد

شناسهٔ خبر: 108758 -
اخبار سراسری
موج سرما و کاهش شدید دما، مراکز آموزشی و دستگاه‌های اجرایی گلستان به استثنای مراکز درمانی، امدادی و انتظامی را به مدت سه روز تعطیل کرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، این تصمیم در پی ورود موج سرما و در راستای مدیریت مصرف گاز گرفته شد.

بر اساس این گزارش، بانک‌ها صرفاً دو شعبه در مرکز استان و یک شعبه در شهرستان‌ها با هماهنگی دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان دایر هستند.

در این سه روز تمامی مدارس به استثنای دانش آموزانی که امتحان نهایی دارند، غیرحضوری خواهد شد.

بر اساس اعلام حاجی گلدی کر معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گلستان، به دلیل برودت هوا و با هدف تامین مستمر و پایدار و ضرورت کنترل پیامدهای ناشی از افزایش مصرف انرژی دستگاه‌های اجرایی استان به استثنای مراکز درمانی، امدادی و انتظامی به صورت دورکار خواهند بود.

رعایت صرفه جویی در مصرف گاز و برق مورد تاکید است و شرکت گاز استان موظف است نسبت به بازرسی از کیفیت اجرای طرح به صورت مستمر اقدام و گزارش جامعی از نتایج آن و تجزیه تحلیل بار مصرفی و اثربخشی اجرای طرح را به معاونت هماهنگی امور عمرانی و اداره کل بازرسی و رسیدگی به شکایت استانداری اعلام کند.

آماده‌باش گلستان برای مقابله با سرمای غیرمنتظره

هواشناسی گلستان با صدور اخطار نارنجی مبنی بر احتمال ورود جبهه هوای سرد بارشی همراه با کاهش محسوس شدید دما، دستگاه‌های اجرایی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان را برای مقابله با این شرایط جوی پا به کار کرد.

براساس گزارش هواشناسی گلستان، پیش‌بینی نفوذ این سامانه ناپایدار و سرد بارشی به استان از روز یکشنبه و ماندگاری آن تا پنجشنبه بوده که آمادگی لازم دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان و اتخاذ سایر تهمیدات پیشگیرانه توسط دستگاه‌های ذیربط ضروری است.

در این ارتباط دومین نشست هماهنگی بین مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی عضو مدیریت بحران گلستان با میزبانی اداره کل هواشناسی استان برگزار و آخرین وضعیت برای آمادگی دستگاه‌ها برای مقابله با این پدیده مورد بررسی قرار گرفت.

معاون توسعه پیش‌بینی و مدریت بحران مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی گلستان در این نشست با اشاره به صدور اخطار نارنجی هواشناسی استان، گفت: از روز یکشنبه ( فردا) استان تحت تاثیر سامانه بارشی سرد قرار می‌گیرد که پیامد آن گاهی بارندگی، بارش برف در اغلب نواحی استان، احتماع وقوع کولاک، کاهش محسوس دما ( ۱۶ تا ۲۰ درجه سانتیگراد)، تدوام سرما و یخبندان، مه غلیظ و وزش باد نسبتا شدید خواهد بود.

محمد کردجزی افزود: مخاطرات اختلال در تردد جاده‌ای به ویژه جاده‌های کوهستانی، آسیب به محصولات باغی و زراعی و تاسیسات آبرسانی دور از انتظار نیست.

وی تاکید کرد: در این بازه زمانی، احتیاط در تردد جاده‌ای، دوری از فعالیت‌های کوهنوردی، مدیریت در مصرف حامل‌های انرژی و پیشگیری از یخ‌زدگی انشعاب آب و محصولات باغی و زراعی لازم است.

با توجه به اینکه ورود سامانه ناپایدار و سرد بارشی به استان از سوی کارشناسان هواشناسی مخاطراتی برای بخش کشاورزی دارد، ضرورت اطلاع‌رسانی را به بهره‌برداران این بخش برای توجه به توصیه کارشناسان مرتبط و اقدام های پیشگیری را از بروز خسارت دوچندان می‌کند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات