قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

گوشی جان‌سخت موتورولا با قابلیت ارتباط ماهواره‌ای

گوشی جان‌سخت موتورولا با قابلیت ارتباط ماهواره‌ای
شناسهٔ خبر: 108729 -
اخبار سراسری
گوشی موتورولا Defy ۵G از قابلیت Bullitt Satellite Connect پشتیبانی می‌کند که یک سرویس پیام‌رسان ماهواره‌ای است.

به گزارش تابناک، دیجیاتو نوشت: پس از اینکه اپل در سری آیفون ۱۴ از ارتباط ماهواره‌ای اضطراری رونمایی کرد، حالا کم‌کم باید منتظر این ویژگی در گوشی‌های اندرویدی باشیم. به‌تازگی کوالکام از اسنپدراگون Satellite رونمایی کرده و حالا مشخص شده است که گوشی موتورولا Defy ۵G هم از قابلیت ارتباط ماهواره‌ای بهره می‌برد.

شرکت Bullitt Group یکی از تولیدکنندگان گوشی‌های جان‌سخت است که با شرکت‌های موتورولا و Cat همکاری استراتژیک دارد. سال گذشته میلادی این کمپانی از برنامه‌اش برای توسعه اولین گوشی هوشمند خود با قابلیت پیام‌رسانی ماهواره‌ای دوطرفه خبر داد. از آن زمان، Bullitt Group در حال همکاری با مدیاتک و یک شبکه زیرساخت ماهواره‌ای بوده است تا دستگاه آن بتواند بین وای‌فای، سلولار و ماهواره سوییچ کند.

پیام‌رسانی ماهواره‌ای در موتورولا Defy ۵G

سرویس پیام‌رسان ماهواره‌های Bullitt Group توسط هر کاربری که گوشی این شرکت را تهیه کند، قابل‌استفاده خواهد بود و این موضوع ارتباطی با اپراتور ندارد. بااین‌حال کاربر باید سرویس ماهواره را تهیه و همچنین از اپ پیام‌رسان مناسب آن استفاده کند.

چند روز پیش Bullitt Group تأیید کرد که این سرویس به‌صورت تجاری در فصل اول ۲۰۲۳ از راه می‌رسد. این کمپانی همچنین گفت که اولین گوشی هوشمندی که از این ویژگی پشتیبانی می‌کند، نسل بعدی Defy موتورولا خواهد بود. بنابراین موتورولا Defy ۵G با پشتیبانی از ارتباط ماهواره‌ای از راه می‌رسد.

موتورولا Defy
این ویژگی که Bullitt Satellite Connect نام دارد، نتیجه همکاری Bullitt Group با مدیاتک و Skylo است؛ شرکتی که شبکه موردنیاز Bullitt برای سرویس پیام‌رسان ماهواره‌ای را می‌سازد و راه‌اندازی می‌کند.

زمانی که کاربر با گوشی هوشمندش بخواهد به وای‌فای و شبکه سلولار متصل شود، اما موفق به انجام چنین کاری نشود، سرویس ماهواره‌ای Bullitt وارد می‌شود. هر فردی می‌تواند پیام‌های ماهواره‌ای را به‌صورت یک پیامک ساده دریافت کند و همچنین امکان پاسخگویی به آن از طریق اپ پیام‌رسان ماهواره‌ای Bullitt که برای اندروید و iOS در دسترس است، وجود دارد.

این سرویس هزینه‌ای برای دریافت‌کننده پیام ندارد، اما فردی که آن را ارسال می‌کند باید سرویس تهیه کند که هزینه پایه‌اش ماهانه ۴.۹۹ دلار است. البته تا یکسال می‌توان به‌طور رایگان پیام‌های اضطراری رایگان ارسال کرد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات