نزدیک به ۱۰۰ درصد منابع بودجه ۱۴۰۱ محقق می‌شود

شناسهٔ خبر: 108707 -
اخبار سراسری
رئیس سازمان برنامه و بودجه در واکنش به برخی اظهارنظر‌ها مبنی بر کسری بودجه سال ۱۴۰۱ تاکید کرد: به لطف خدا میزان درآمد و مصارف ما تقریبا منطبق با بودجه هست و پیش بینی ما این است که نزدیک به ۱۰۰ درصد منابع بودجه ۱۴۰۱ محقق می‌شود.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه پس از نشست عصر دیروز خود با کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر کسری بودجه در سال ۱۴۰۱ گفت: امروز ما گزارشی را در زمینه عملکرد ۹ ماهه و پیش بینی منابع و مصارف بودجه تا پایان سال، به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه کردیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: به لطف خدا میزان درآمد و مصارف ما تقریبا منطبق با بودجه هست و پیش بینی ما این است که نزدیک به ۱۰۰ درصد منابع ما محقق شود.

وی همچنین درباره لوایح برنامه هفتم و بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: به دلیل اینکه بررسی سیاست‌های برنامه هفتم با تاخیر انجام و پس از آن به دولت ابلاغ شد، ما این برنامه را در دستور کار قرار دادیم. بررسی برنامه زمانی صورت گرفت که سازمان برنامه و بودجه درگیر تدوین بودجه سال ۱۴۰۲ شده بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اقدام برای تدوین بودجه معمولا از مرداد الی شهریور ماه در سازمان برنامه و بودجه آغاز می‌شود، افزود: بودجه تدوین شده اواخر مهرماه به هئیت دولت ارسال می‌شود. همچنین این بودجه تا ۱۵ آذر در دولت بررسی و نهایتا تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.

میرکاظمی با بیان اینکه بودجه شرکت‌های دولتی باید تا ابتدای آبان ماه به مجلس ارسال می‌شد، تصریح کرد: از این رو بودجه شرکت‌های دولتی ابتدای آبان ماه به مجلس ارائه شد.

وی با بیان اینکه در حین بررسی بودجه سالیانه، سیاست‌های کلی برنامه هفتم ابلاغ شد، تاکید کرد: در این شرایط بین اینکه سیاست‌های کلی برنامه مدنظر قرار گیرد و یا بودجه سال ۱۴۰۲ یک تلاقی اتفاق افتاد. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که ظرفیت سازمان برنامه و بودجه محدود و نمی‌تواند تکمیل هر دو برنامه را با هم انجام دهد و قاعدتا می‌بایست در این زمینه اولویت بندی می‌کرد که ما نهایتا فعالیت در زمینه بودجه سالیانه را ادامه دادیم.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات