قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

سازمان ملل از قطع کمک‌های مالی به افغانستان خبر داد

سازمان ملل از قطع کمک‌های مالی به افغانستان خبر داد
شناسهٔ خبر: 108661 -
اخبار سراسری
– مارتین گریفتس معاون دبیر کل سازمان ملل در امور کمک‌های بشردوستانه، گفته است که در واکنش به ممنوعیت کار زنان در نهادهای خارجی از سوی طالبان، نمی‌توانند به فرستادن کمک‌های مالی به این گروه ادامه دهند.

 

به گزارش  تابناک به نقل از شفقنا ، مارتین گریفیتس در گفت و گو با بی بی سی از قطع کمک ها به افغانستان خبر داده است و گفته است که این کار ظرفیت در حدود ۲۸ میلیون تن از شهروندان افغانستان را صدمه خواهد زد.

در همین حال بانک مرکزی افغانستان که زیر اداره طالبان است از قطع کمک های بشری به افغانستان خبر می دهد. حسیب نوری سخنگوی بانک مرکزی افغانستان زیر اداره طالبان می‌گوید جامعه جهانی فرستادن کمک‌های نقدی را به طالبان قطع کرده است. وی به آمو می‌گوید که آخرین بسته چهل میلیون دلاری کمک‌های بشردوستانه به این بانک به روز ۲۳ ماه آذر رسید و پس از آن این کمک‌ها قطع شده اند.

سخنگوی بانک گفته است که یونما در واکنش به منع کار زنان در نهاد های خارجی در افغانستان از سوی طالبان، فرستادن ئول نقد را به طالبان قطع کرده است. بربنیاد آمار رسمی این بانک، افغانستان تا ۲۳ آذر ماه ۱۴۰۱ هجری خورشیدی (چهاردهم دسامیر سال ۲۰۲۲ میلادی،) ۱۲۰ میلیون دلار پول نقد دریافت کرده است.

این پول ها هفته وار ۴۰ تا ۸۰ میلیون دلار زیر نام کمک های بشردوستانه به طالبان فرستاده می شود.

بربنیاد آمارها، در مجموع کمک‌های نقدی جامعه‌ی جهانی به افغانستان تااکنون به بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار می‌رسد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات