تلاش چین در مهار کرونا با پروتکل‌های جدید بهداشتی

شناسهٔ خبر: 108646 -
اخبار سراسری
در شرایطی که موج جدید و بسیار گسترده کرونا در کشور چین در حال گرفتن قربانیان متعددی است، این کشور روز گذشته دهمین ویرایش پروتکل تشخیص و درمان کووید ۱۹ را منتشر کرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دولت چین با هدف مهار روند مرگبار همه گیری کرونا که به دلیل انتشار سویه‌های جدید و جهش یافته این ویروس رخ داده، دستورالعمل‌های جدید را به مراکز بهداشتی خود ابلاغ کرد.

این پروتکل جدید که به طور مشترک توسط کمیسیون بهداشت ملی و اداره ملی طب سنتی چین صادر شد، اصطلاح کووید ۱۹ را از پنومونی کروناویروس جدید به عفونت کروناویروس جدید تغییر داد.

گفتنی است، این پروتکل دیگر نیازی به شناسایی موارد مشکوک نداشته، طبقه بندی بالینی بهینه‌ای را ارائه کرده، روش‌های درمانی را بهبود می‌بخشد و استاندارد‌های ترخیص از بیمارستان را تنظیم می‌کند.

طبق این پروتکل جدید، مبتلایان به ویروس کرونا می‌توانند در خانه مانده یا به مراکز درمانی مراجعه کنند. قرنطینه موارد مثبت در مکان‌های تعیین شده دیگر در پروتکل جدید اعمال نمی‌شود.

بنابر اعلام وبگاه انگلیش نیوز (english.news.cn)؛ این پروتکل روش‌های درمانی را با هدف قرار دادن انواع رایج کووید ۱۹بهینه می‌کند. همچنین در این دستورالعمل جدید، دارو‌های کرونا تایید شده توسط مقامات چینی برای بازاریابی در قالب پروتکلی مشخص گنجانده شده است. این دستورالعمل بر فلسفه درمان مشترک عفونت کووید ۱۹ و شرایط بهداشتی زمینه‌ای تأکید کرده و همچنین محتوای مربوط به استفاده از طب سنتی چینی را در درمان این بیماری بهبود می‌بخشد.

این پروتکل نیازی به نتیجه آزمایش اسید نوکلئیک در هنگام بهبودی بیمار و ترک بیمارستان ندارد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات