قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

امدادرسانی به بیش از ۵۰۰۰ نفر در کولاک و آبگرفتگی

امدادرسانی به بیش از ۵۰۰۰ نفر در کولاک و آبگرفتگی
شناسهٔ خبر: 108640 -
اخبار سراسری
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به بیش از ۵۰۰۰ هزار نفر در حوادث جوی ۳ روز اخیر در ۲۳ استان کشور خبر داد.

به گزارش «تابناک»، مهدی ولیپور در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح جزئیات ماموریت امدادگران سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در حوادث جوی گفت: از تاریخ ۱۴ تا ۱۷ دی ماه امسال در مجموع ۳۰ استان کشور متاثر از مداخلات جوی بود که در این میان در ۲۳ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، البرز، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان، هرمزگان، همدان و یزد ماموریت‌های امدادی مرتبط با برف و کولاک و آبگرفتگی به اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه در ۹۳ منطقه شامل ۶۵ محور، هشت شهر و ۲۰ روستا در ۷۵ شهرستان از این ۲۳ استان امدادگران اقدام به امدادرسانی کردند، گفت: طی این مدت به ۵۰۲۰ نفر امدادرسانی شده و ۲۵۶ نفر هم اسکان اضطراری داده شدند. ۳۶۰ دستگاه خودرو نیز از برف رهاسازی شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هشت نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند، گفت: از ۶۹ واحد مسکونی نیز عملیات تخلیه آب انجام شده است.

ولیپور با بیان اینکه ۵۶۹ امدادگر در ۱۵۵ تیم عملیاتی در این ماموریت‌ها مشارکت داشتند، گفت: طی این مدت اقلامی چون پتو، موکت، نایلون، والور، بسته غذایی و ... در میان افراد حادثه دیده در شرایط جوی توزیع شده است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات