قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

برخورد خونین دو قطار در مترو مکزیک

برخورد خونین دو قطار در مترو مکزیک
شناسهٔ خبر: 108624 -
اخبار سراسری
مقامات مکزیک اعلام کردند که به دنبال برخورد دو قطار در مترو مکزیکوسیتی پایتخت این کشور دستکم یک تن کشته و ۵۷ تن دیگر نیز مجروح شدند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از گاردین، عمر گارسیا رئیس امنیت شهر مکزیکوسیتی گفت: در این حادثه که روز شنبه (به وقت محلی) رخ داد، یک زن جوان جان خود را از دست داده است.

کلودیا شینبام شهردار مکزیکوسیتی نیز بدون اشاره به علت حادثه در توییتر نوشت: این حادثه در خط ۳ متروی مکزیکوسیتی بین ایستگاه‌های پوتررو و لارازا رخ داده است.

شینبام افزود: در حادثه یاد شده ۵۷ تن نیز زخمی شدند که به هفت بیمارستان انتقال یافتند. چهار نفر از جمله راننده یکی از قطارها که حالش وخیم گزارش شده بود برای مدتی در میان آهن‌پاره‌ها محبوس شده بودند.

ادگار مونتیل یکی از مسافران قطار گفت: احساس خوش شانسی می‌کنم زیرا در آخرین لحظه تصمیم گرفتم به جای واگن آخر که در تصادف از بین رفت، وارد واگن دیگری شوم.

مترو مکزیکوسیتی دارای حدود ۷۰ کیلومتر خط و ۱۹۵ ایستگاه است و روزانه به‌طور متوسط به ۴.۶ میلیون مسافر خدمات‌رسانی می‌کند.

در سال‌های اخیر حوادث زیادی در مترو این شهر رخ داده است. مهمترین سانحه در این خصوص، سقوط یک روگذر ریلی در خط ۱۲ در ماه مه ۲۰۲۱ بود که منجر به کشته شدن ۲۶ تن و مجروح شدن بیش از ۶۰ تن دیگر شد.

بر اساس تحقیقات انجام شده، نقص در روند ساخت‌وساز روگذر علت آن حادثه اعلام شد و ۱۰ مقام پیشین به قتل، جراحت و خسارت به اموال عمومی متهم شدند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات