سفر وزیر خارجه به صربستان

شناسهٔ خبر: 106185 -
اخبار سراسری
وزرای خارجه ایران و صربستان در بلگراد پایتخت این کشور در کنفرانس خبری مشترک بر تحکیم و تقویت روابط تاکید کردند.

به گزارش «تابناک»، حسین امیر عبداللهیان ، وزیر امور خارجه کشورمان که برای دیدار با مقامات صربستان در بلگراد به سر می‌برد در دیدار با همتای صرب خود گفت: ایران دست دوستی به سوی کشور‌های منطقه بالکان دراز می‌کند.

امیر عبداللهیان با اعلام آمادگی برای برگزاری شانزدهمین دور کمیسیون مشترک دو کشور در آینده نزدیک گفت: ایران با توجه به عمق مناسبات خود با منطقه بالکان دست دوستی به سوی همه کشور‌های این منطقه دراز می‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر حمایت ایران از تمامیت ارضی صربستان گفت: در موضوع کوزوو از تلاش‌های مسالمت آمیز صربستان حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به حوادث داخلی و آشوب‌های اخیر در ایران گفت: ملت ایران با سرافرازی از این جنگ ترکیبی بیرون آمد. وزیر امور خارجه با اشاره به نقش آمریکا و چند کشور اروپایی در این آشوب‌ها گفت: هدف آمریکا کسب امتیاز در مذاکرات هسته‌ای بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با تاکید بر توجه به مطالبات مردمی در ایران تاکید کرد اجازه اغتشاش و ترور در داخل ایران را به هیچ کسی نمی‌دهیم. وزیر امور خارجه با اشاره به گفتگوی تلفنی خود با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت از همه کسانیکه برای برگشت همه طرف‌ها به تعهداتشان تلاش می‌کنند تشکر می‌کنیم، اما توافقی برای ایران خوب است که همه حقوق مردم ایران را تامین کند.

دیدار با سفرای ایران در اروپا

امیرعبداللهیان همچنین یکشنبه شب با سفرای جمهوری اسلامی ایران در اروپا که به منظور تبادل نظر در بلگراد حضور یافته اند دیدار و آخرین تحولات روابط کشورمان و اروپا را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با سفرای جمهوری اسلامی ایران در اروپا علاوه بر گفتگو و تبادل نظر در حوزه های سیاسی، اقتصادی، موضوعات منطقه ای و تحولات بین المللی، بر ضرورت نگاه ویژه سفرا و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در اروپا به موضوعات مرتبط با ارائه خدمات شایسته به ایرانیان مقیم خارج خصوصا در زمینه روان سازی خدمات کنسولی تاکید کرد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات