تقویت دیپلماسی پارلمانی بین ایران و روسیه

شناسهٔ خبر: 106175 -
اخبار سراسری
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تقویت دیپلماسی پارلمانی بین ایران و روسیه را زمینه ساز تحکیم و تقویت مناسبات در دیگر عرصه‌های روابط ارزیابی کرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما از مسکو، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تقویت دیپلماسی پارلمانی بین ایران و روسیه را زمینه ساز تحکیم و تقویت مناسبات در دیگر عرصه‌های روابط ارزیابی کرد.

وحید جلال‌زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی که با استقبال کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران و آناتولی پسکاریوف، رئیس کمیته امنیت مجلس دومای روسیه، برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی مجمع پارلمانی امنیت جمعی به مسکو سفر کرده است گفت: تقویت دیپلماسی پارلمانی بین ایران و روسیه زمینه ساز تحکیم و تقویت مناسبات در دیگر عرصه‌های روابط دو کشور خواهد بود.

وحید جلال‌زاده افزود: دوره یکجانبه‌گرایی در جهان خاتمه یافته و در شرایط کنونی، پیمان‌ها و ائتلاف‌های منطقه‌ای بسیار حائز اهمیت است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از سال‌های گذشته روندی را آغاز کرده و بر همین اساس حضور فعالی در ائتلاف‌های مهم و تاثیرگذار منطقه‌ای و بین‌المللی داشته است.

وی با بیان اینکه هیات پارلمانی ایران به نمایندگی از ریاست مجلس شورای اسلامی در مجمع پارلمانی امنیت جمعی حضور یافته است، افزود: یکی از اهداف مهم این مشارکت، تقویت روابط پارلمانی بین دو کشور است.

وحید جلال‌زاده گفت: دیپلماسی پارلمانی قطعا یکی از مسیر‌های بسیار هموار در سیاست خارجی است که در دولت جدید نیز این موضوع از سوی مجلس شورای اسلامی و وزارت‌ امور خارجه پیگیری می‌شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به افزایش مراودات پارلمانی بین دو کشور اشاره کرد و افزود: ما ضمن شرکت در این اجلاس، در راستای تقویت دیپلماسی پارلمانی گام بر خواهیم داشت.

شرکت در نشست عمومی مجمع پارلمانی پیمان امنیت جمعی، دیدار و گفتگو با مقامات بلندپایه مجلس دوما و شورای فدراسیون روسیه، سخنرانی در جمع اعضای پارلمان‌های عضو پیمان امنیت جمعی، رایزنی با مقامات پارلمانی کشور‌های شرکت کننده در اجلاس و نیز دیدار با ایرانیان مقیم و مدیران نهاد‌ها و دستگاه‌های مستقر در روسیه، از دیگر برنامه‌های وحید جلال‌زاده و اعضای هیات پارلمانی کشورمان در مسکو خواهد بود.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات