قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

خواهر رهبر کره شمالی: او «سگ وحشی» است

خواهر رهبر کره شمالی: او «سگ وحشی» است
شناسهٔ خبر: 105415 -
اخبار سراسری
«کیم یو جونگ» خواهر رهبر کره شمالی در اظهارنظری تند علیه رئیس‌جمهور کره جنوبی و دولت این کشور، آنها را «احمق»، دنباله‌روی آمریکا و «سگ وحشی» خواند.

 

به گزارش تابناک به نقل از فارس، خواهر رهبر کره شمالی ضمن محکوم کردن درخواست «یون سوک یول» رئیس‌جمهور کره جنوبی برای تشدید تحریم‌ها علیه پیونگ یانگ، بشدت علیه سئول موضعگیری کرد.

در شرایطی که تنش‌ها در شبه جزیره کره بالا گرفته است، خبرگزاری دولتی کره شمالی بیانیه‌ای به نقل از «کیم یو جونگ» خواهر کیم جونگ اون رهبر این کشور منتشر کرده که در آن او رئیس‌جمهور و دولت کره جنوبی را سگ وحشی و احمق خوانده است.

به گزارش رویترز، درخواست اخیر رئیس‌جمهور کره جنوبی برای اعمال تحریم‌ها به دلیل آزمایش‌های موشکی جواب تند خواهر رهبر کره شمالی را در پی داشت و او هشدار داد، تشدید فشارهای تحریمی باعث افزایش «خشم و خصومت» پیونگ یانگ خواهد شد.

وزارت خارجه کره جنوبی روز سه شنبه هفته جاری اعلام کرد که این کشور به دنبال بررسی اعمال تحریم‌ها علیه کره شمالی است. به گفته این وزارتخانه، از جمله تحریم‌هایی که سئول در حال بررسی علیه پیونگ یانگ است، تحریم در بخش سایبری است.

خواهر رهبر کره شمالی: آمریکا همچون سگ ترسیده پارس می‌کند
به گزارش رویترز، کره شمالی طی سال جاری میلادی تعداد بی‌سابقه‌ای موشک‌های بالستیک آزمایش و شلیک کرده و مقام‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند که پیونگ یانگ در تدارک برای انجام اولین آزمایش اتمی خود از سال ۲۰۱۷ است.

خواهر رهبر کره شمالی در رد مواضع رئیس‌جمهور و دولت کره جنوبی گفت: «اگر آنها فکر می‌کنند که می‌توانند از طریق "تحریم" از وضعیت خطرناک کنونی فرار کنند، باید واقعا احمق باشند چرا که نمی‌دانند چگونه در آرامش و آسایش زندگی کنند».

کیم یو جونگ در اظهارات خود رئیس‌جمهور کره جنوبی و دولتش را اینطور توصیف کرده است: «سگ وحشی دونده با استخوانی که ایالات متحده به آن داده است».

اظهارات خواهر رهبر کره شمالی با واکنش کره جنوبی مواجه شد و وزارت اتحاد دو کره سخنان او علیه رئیس‌جمهور کره جنوبی را محکوم کرد و «رقت انگیز» خواند.

در بیانیه این وزارتخانه کره جنوبی همچنین آمده است: «ما نسبت به نگرش (کره شمالی) که تلاش می‌کند تقصیر را به گردن ما بیاندازد، ابراز تاسف می‌کنیم ... زمانی که تنش فعلی در شبه جزیره کره به دلیل تحریکات موشکی مکرر کره شمالی ایجاد شد».

خواهر کیم جونگ اون چندی قبل پیشنهاد کره جنوبی برای بهبود وضعیت اقتصادی کره شمالی در ازای خلع سلاح اتمی را «گستاخانه» توصیف کرده و گفته بود، پیونگ‌یانگ هرگز «طرح متهورانه» همسایه جنوبی را نمی‌پذیرد .

 

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات