قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

دادگاه لاهه مقصد بعدی کاپیتان فداکار برای دفاع از حق مردم

شناسهٔ خبر: 3820 -
اخبار میانه

  کاپیتان هوشنگ شهبازی با اعلام این‌که تحریم‌های دولت آمریکا کورکورانه و غیرقانونی است، از این کشور شکایت کرده‌ام، گفت:‌ در دادگاه لاهه از حق مردم ایران دفاع خواهم کرد.

شهبازی که میهمان هفته نامه قافلان بود به خبرنگار ما گفت: منافع مردم و تاثیر تحریم‌های غیرقانونی صنعت حمل‌ونقل هوایی کشور بر منابع ملی مردم، ایجاب می کند که از 1+5 به دادگاه شکایت کنم. شهبازی با بیان اینکه در حال جمع آوری اسناد و مدارک هستم اظهار داشت: قدم بعدی من در دفاع از حقوق ملت ایران حضور در این دادگاه بین المللی لاهه است.

شهبازی با بیان این‌که دادگاه لاهه به شکایت دولت‌ها رسیدگی می‌کند، تصریح کرد: اگر دادگاه‌های ایران به نفع بنده رای صادر کنند، این شکایت را ازطرف دولت جمهوری اسلامی ایران به لاهه می‌برم و در آنجا از حقوق از دست مردم ایران دفاع خواهم کرد.

وی با تاکید بر این نکته که چون آمریکا بر خلاف شعاری که می‌دهد مردم ایران و هوانوردی ایران را تحریم کرده محکوم خواهد شد، از تلاش وکلایش برای محکومیت آمریکا خبر داد.

اضافه می شود کاپیتان هوشنگ شهبازی خلبان هواپیمای میانه ای ایرباسی است که در جریان یک سفر از روسیه به تهران، هواپیمایش را بدون چرخ جلو به سلامت بر زمین نشاند.

 

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات