قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

با حضور اساتید دانشگاه و اهالی فرهنگ دوست میانه

آیین رونمایی از کتاب " نفت؛ نعمت یا نقمت" برگزار شد

آیین رونمایی از کتاب " نفت؛ نعمت یا نقمت" برگزار شد
شناسهٔ خبر: 121384 -
اخبار میانه
در برخی کشورها نفت به خاطر نقش آن در توسعه نعمت بزرگی محسوب می شود و از آن به نحو عالی استفاده می کنند ولی در برخی کشورها با وجود نفت و نیاز شدید به منافع سرشار آن در توسعه همه جانبه، وجود نفت بیشتر باعث نقمت و عذاب مردمان آن کشورهاست.

آیین رونمایی از کتاب " نفت؛ نعمت یا نقمت" نوشته دکتر سینا اسکندرزاده با حضور اساتید دانشگاه و استقبال پرشور اهالی فرهنگ دوست میانه برگزار شد. 

سالن اجتماعات کانون بازنشستگان شهرستان میانه، روز پنج شنبه 11 آبان میزبان میهمانان فرهنگی شهرستان و اساتید دانشگاه به منظور رونمایی از کتاب " نفت؛ نعمت یا نقمت" بود. در این آیین که به همت کانون بازنشستگان شهرستان و مشارکت موسسه فرهنگی و هنری قافلان هنر برگزار شد، از کتاب "نفت؛ نعمت یا نقمت" نوشته دکتر سینا اسکندرزاده رونمایی شد. 

دکتر حبیب اله فاضلی استادیار دانشگاه تهران در تشریح موضوع کتاب در این آیین، به معایب و مزایای وجود نفت در کشور اشاره کرد و گفت: مسئله وجود نفت و نقش آن در معادلات سیاسی و اجتماعی ایران، بحث پیچیده ایست که موافقان و مخالفان خود را دارد. وابستگی های استراتژیک به نفت در سالهای گذشته به واسطه برخی مشکلات و معادلات جهانی نشان داد که تکیه بر این سرمایه ملی برای همیشه یک خطای راهبردی است و ما باید وابستگی به آن را کم کنیم. 

این استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در ادامه به نعمت و نقمت بودن نفت در دیگر کشورها اشاره کرد و افزود: در برخی کشورها نفت به خاطر نقش آن در توسعه، نعمت بزرگی محسوب می شود و از آن به نحو عالی استفاده می کنند ولی در برخی کشورها با وجود نفت و نیاز شدید به منافع سرشار آن در توسعه همه جانبه، وجود نفت بیشتر باعث نقمت و عذاب مردمان آن کشورهاست.

اضافه می شود که این مراسم میهمان ویژه ی دیگری هم داشت، دکتر حافظ شورچی، پژوهشگر توسعه و اقتصاد سیاسی که سخنران بعدی مراسم بود. 

کتاب" نفت؛ نعمت یا نقمت" به قلم دکتر سینا اسکندرزاده در نشر اختر چاپ شده که در چهار بخش به بررسی نقش نفت در برنامه های توسعه ای دولت های جمهوری ایران و امارات متحده عربی می پردازد. 

 علاقه مندان، می توانند کتاب مذکور از کتاب فروشی صادقی واقع در خیابان معلم شمالی تهیه نمایند. 

جهت مشاهده گزارش تصویری کلیک کنید

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات