قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

امام جمعه خطاب به دانش آموزان در آغاز سال تحصیلی جدید:

نوعِ دوستی ها و ارتباطات، در سرنوشت و آینده تان تعیین کننده است

نوعِ دوستی ها و ارتباطات، در سرنوشت و آینده تان تعیین کننده است
شناسهٔ خبر: 121345 -
اخبار میانه
وی معنویت را روح زندگی توصیف کرده، گفت: همانطور که انسان بدون روح، متعفن و پوچ می شود، انسان بدون معنویت نیز متعفن و آزاردهنده خواهد بود.

امام جمعه میانه با اشاره به اهمیت انتخاب دوست و همنشین در زندگی انسان، نوعِ دوستی ها و ارتباطات، در سرنوشت و آینده را تعیین کننده توصیف کرده، خطاب به دانش آموزان گفت: دوستی ها در دنیای حقیقی یا فضای مجازی، اگر در جهت مثبت بوده و دوستانتان درس خوان، متین، مودب، محترم و مانوس با معنویات باشند، مسیر زندگی آینده برایتان روشن و توام با موفقیت خواهد بود و در غیراینصورت تاریکی و شکست در پی خواهد داشت.

حجت الاسلام سید سعید رشادی در آیین نواختن زنگ مقاومت و بازگشایی مدارس که با حضور دانش آموزان و مسئولین شهرستان بصورت نمادین در دبیرستان دخترانه عفاف برگزار شد، شروع سال تحصیلی را تبریک گفته ، آغاز مهر و حضور در مدرسه را خاطره ای مهم خوانده، افزود: مدرسه، معلم و دوستی ها، همگی در زندگی دانش آموزان نقش داشته و کیفیت آن، زیربنای زندگی دنیا و آخرت است و محصلین باید از این مقطع، بهترین استفاده را ببرند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان، آینده را دردست خواهند گرفت و جامعه را پیش خواهند برد، بر لزوم دقت و تمرکز معلمان روی آموزش و پرورش دانش آموزان تاکید کرده، ادامه داد: معلمان در درس، تربیت، خوش فکری و معنوی بودن دانش آموزان نقش مستقیم دارند و باید در این زمینه تلاش کنند.

حجت الاسلام رشادی بر لزوم اقامه نماز و عبادت در مدارس تاکید کرده، گفت: دانش آموزان علاوه بر تفریح و ورزش و علم آموزی، به ارتباط با پروردگار نیاز دارند چراکه علم و دانش که خود عامل پیشرفت و توسعه است، بدون معنویت از مسیر منحرف شده و سبب آسیب و خسارت به جامعه می شود.

وی معنویت را روح زندگی توصیف کرده، گفت: همانطور که انسان بدون روح، متعفن و پوچ می شود، انسان بدون معنویت نیز متعفن و آزاردهنده خواهد بود.

امام جمعه میانه همچنین ضمن تمجدید گروه سرود دانش آموزانی که در این مراسم به اجرای برنامه پرداختند، تاثیر و قدرت نفوذ سرود در تفهیم مطالب به مخاطب را بالا خوانده، بر حمایت جدی و تامین امکانات برای گروههای سرود و گروههای فرهنگی خودجوش دانش آموزی در مدارس تاکید کرد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات