قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

رئیس مرکز فوریت های اورژانس آذربایجان شرقی

مسمومیت های سریالی به میانه رسید

مسمومیت های سریالی به میانه رسید
شناسهٔ خبر: 111658 -
اخبار میانه
متاسفانه طبق روال غلط قبلی، مسئولین بهداشتی شهرستان به جای شفاف سازی، موضوع را به کل تکذیب کردند.

بر خلاف تکذیب های مسئولین بهداشتی شهرستان، مسمومیت های سریالی که این روزها گریبانگیر مدارس دخترانه کشور شده، به میانه رسید و امروز در چند مدرسه دخترانه و یک پیش دبستان علائم مسمومیت مشاهده شد و برخی از دختران در معرض گاز منتشر شده دچار حالت تهوع و سرفه های شدید شدند که توسط والدین خود از مدرسه به بیمارستان منتقل شدند.

گزارشگر قافلان با حضور در اورژانس بیمارستان امام میانه، تحت نظر بودن چند نفر از دانش آموزان مسموم شده که توسط والدین خود به اورژانس آورده شده بودند را تائید کرد. ولی متاسفانه طبق روال قبلی، مسئولین بهداشتی شهرستان به جای شفاف سازی، موضوع را به کل تکذیب کردند.

بنابراین گزارش، حضور و گفتگوی محمودیان، دادستان شهرستان با این دانش آموزان بستری در اورژانس بیمارستان امام قابل تقدیر بود و ایشان مثل حوادث روزهای کرونا با حضور میدانی، موضوع را بررسی می کردند. 

در همین حال که تکذبیه ی رئیس شبکه بهداشت شهرستان در صدر اخبار شهرستان بود، رئیس مرکز فوریت های اورژانس آذربایجان شرقی امروز (دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱) از مسمومیت ۲۶۹ دانش_آموز در سطح مدارس استان خبر داد.

اصغر جعفری روحی افزود: مدارس شهرهای عجب شیر، مرند، صوفیان، آذرشهر، تبریز و میانه بودند که حال اکثر آنها مناسب بوده و‌ تنها ۲۳ نفر در مراکز درمانی بستری هستند.

قافلان ضمن دعوت والدین دانش آموزان به آرامش و دقت نظر، امیدوار است با هوشیاری و تلاش های شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان، عوامل این جنایت طبق فرمایش امروز رهبر معطم انقلاب، هر چه سریعتر شناسایی و به سزای اعمال کثیف خود برسند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات