دستگیری ۳ حفار غیرمجاز در بستان‌آباد

شناسهٔ خبر: 104891 -
اخبار میانه
هم استانی‌ها می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا کشف آثار در حوزه میراث‌فرهنگی، مراتب را با تماس شماره ۰۹۶۶۲، مرکز پیام یگان حفاظت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور اطلاع دهند.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از دستگیری ۳ حفار غیرمجاز در بستان‌آباد خبر داد.

سرهنگ داداشی گفت: به دنبال گزارش مردمی مبنی بر حضور تعدادی افراد ناشناس در اراضی روستای آیقرچمن از توابع شهرستان بستان‌آباد موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار نیرو‌های یگان حفاظت استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: طی عملیات مشترک عوامل انتظامی و نیرو‌های یگان حفاظت میراث‌فرهنگی شهرستان سه نفر دستگیر و یک دستگاه فلزیاب توقیف و به مراجع قضایی ارجاع داده شدند.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی همچنین از کشف محل حفاری غیرمجاز در منطقه راسته کوچه تبریز خبر داد.

سرهنگ داداشی گفت: به دنبال گزارش مالک ملکی خالی از سکنه مبنی بر انجام حفاری غیرمجاز در این ملک در منطقه راسته کوچه تبریز محل موردنظر و حفاری‌های انجام‌شده موردبررسی قرار گرفت و بر اساس مستندات افراد متهم تحت شناسایی قرار گرفتند.

سرهنگ داداشی خاطرنشان کرد هم استانی‌ها می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا کشف آثار در حوزه میراث‌فرهنگی، مراتب را با تماس شماره ۰۹۶۶۲، مرکز پیام یگان حفاظت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور اطلاع دهند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات