قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

با حضور سرپرست سازمان نوسازی مدارس کشور؛

افتتاح استخر دانش آموزی میانه

افتتاح استخر دانش آموزی میانه
شناسهٔ خبر: 104521 -
اخبار میانه
پروژه استخر دانش آموزی میانه با دو حوضچه اصلی و ویژه کودکان در زیربنای ۱۷۳۳ مترمربع با صرف اعتباری در حدود ۳۰ میلیارد تومان ساخته شده است. سونای خشک و بخار، جکوزی، سالن بدنسازی، کافی شاپ و فضاها و اتاق‌های جانبی از دیگر امکانات این استخر است.

استخر دانش آموزی شهرستان میانه با حضور خانمحمدی، سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به بهره‌برداری رسید.

معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه در آیین افتتاح این استخر، با بیان اینکه ساختار فیزیکی مدارس، مغایر با اهداف تحول در آموزش و پرورش است، گفت: بر خلاف بسیاری از مسائل که در حوزه آموزش و پرورش در راستای اهداف تحول در آموزش و پرورش به آن توجه می شود، ساختار فیزیکی مدارس و کلاس های درس فراموش شده است.

مسعود سعادتی با تاکید بر اینکه تحول در آموزش و پرورش باید از حوزه کالبدی و فیزیکی آغاز شود، ادامه داد: ضروری است در اجرای طرح های مربوط به ساخت کلاس درس و ساختار فیزیکی آن باید از نظرات کارشناسان آموزش و پرورش استفاده شود.

نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ساز و کار آینده کشور  در گرو مهارت آموزی است، بر توجه ویژه به هنرستان ها تاکید کرد.

مهدی اسماعیلی، تجهیزات هنرستان ها را رده خارج خوانده، افزود: بسیاری از مدارس و هنرستان های شهرستان مشکل تجهیزات و فضای فیزیکی دارند.

دیگر نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه تحقق اهداف عالی در حوزه آموزش و پرورش و همه حوزه ها را منوط به رسوخ مفاهیم دینی و قرآنی در وجود مسئولین کشور به معنای واقعی کلمه دانست.

سید مرتضی حسینی با بیان این مطلب ادامه داد: اینکه می بینیم کارها، مدیریت ها و جهت گیری هایمان در بسیاری از حوزه ها مطلوب جامعه و جوانان نیست، بخاطر این است که متاسفانه مفاهیم ارزشمند دینی و اسلامی فقط لقلقه  دهان شده و جنبه تشریفاتی دارد که لازم است در این خصوص ارزیابی و آسیب شناسی صورت گیرد.

خانمحمدی، سرپرست سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این مراسم، گفت: در شهرستان میانه ۲۲ پروژه فعال با ۱۱۲ کلاس داریم که تاکنون برای آنها ۷۶ میلیارد تومان هزینه شده و ۲۴ میلیارد تومان نیز هزینه خواهد شد تا به بهره برداری برسد.

وی از برنامه سازمان نوسازی برای توزیع لوازم و تجهیزات هنرستانی خبر داد.

گفتنی است پروژه استخر دانش آموزی میانه با دو حوضچه اصلی و ویژه کودکان در زیربنای ۱۷۳۳ مترمربع با صرف اعتباری در حدود ۳۰ میلیارد تومان ساخته شده است. سونای خشک و بخار، جکوزی، سالن بدنسازی، کافی شاپ و فضاها و اتاق‌های جانبی از دیگر امکانات این استخر است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات