فرماندار میانه:

شوراهای اسلامی از پرداختن به مسایل حاشیه ای پرهیز کنند

شناسهٔ خبر: 20337 -
اخبار میانه
فرماندار ویژه میانه در خصوص مشکلات مسکن مهر و آب شرب شهرستان، گفت: خوشبختانه در شهرها نگرانی آب شرب نداریم و مشکل منبع آب شرب ترکمانچای، همچنین مشکل مسکن مهر ترکمانچای نیز با تغییر پیمانکار و اجرای پروژه رفع شده است.

به گزارش قافلان سسی به نقل از ایرنا، حمید شکری روز سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات بخش ترکمانچای میانه، با اظهار رضایت از عملکرد شورای شهرستان و شوراهای پنج شهر میانه، افزود: باید با همکاری و تعامل لازم هر گونه اختلاف را در راستای توسعه هر چه بیشتر شهرستان حل و فصل کرد.
وی، اعضای شورای اسلامی شهر ترکمانچای را افرادی دلسوز و پیگیر امور شهر توصیف کرد و افزود: بر این اساس شاهد توسعه قابل توجه شهر ترکمانچای نسبت به سال های قبل هستیم که نشان از تعامل، تلاش و پیگیری اعضای شورای این شهر و همراهی بخشدار، شهردار و دیگر مسوولین دارد.
شکری با اشاره به روند پیگیری ارتقای ترکمانچای به شهرستان از سوی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان، گفت: باید با کارهای زیربنایی زمینه های لازم برای شهرستان شدن ترکمانچای را فراهم کنیم که در این خصوص پیگیر استقرار اداره یا نمایندگی ادارات در ترکمانچای هستیم که بنیاد مسکن یکی از این ادارات است که به زودی در ترکمانچای استقرار خواهد یافت.
وی با تاکید بر اینکه ارتقای ترکمانچای به شهرستان، امتیاز و مزیتی بزرگ برای شهرستان میانه محسوب می شود به مکاتبات انجام شده با استان و مکاتبات استان با تهران برای تحقق این موضوع اشاره کرد.
شکری افزود: سایر مشکلات مطرح شده از سوی شورای اسلامی شهر ترکمانچای از جمله راه روستایی، آب شرب، مخابرات، شهرک صنعتی، آثار تاریخی و باستانی در حوزه امور عمرانی و مستلزم تامین اعتبارات است.
وی به محدودیت اعتباری و مالی و مشکلات دولت با توجه به وضعیت اقتصادی مملکت اشاره کرد و گفت: تقسیم بندی بودجه نیز بر اساس چارچوب و الزاماتی بوده و در وهله اول شامل اولویت هاست که خوشبختانه بیشترین کمک از سوی دولت به شهرداری ها انجام شده تا امورات شهر که در دست شهرداری و شوراهاست به خوبی انجام شود.
فرماندار ویژه میانه در خصوص مشکلات مسکن مهر و آب شرب شهرستان، گفت: خوشبختانه در شهرها نگرانی آب شرب نداریم و مشکل منبع آب شرب ترکمانچای، همچنین مشکل مسکن مهر ترکمانچای نیز با تغییر پیمانکار و اجرای پروژه رفع شده است.
شکری با بیان اینکه اعتبارات شهرستان از محل تملک و دارائی های استان و از محل ماده 180 است، ادامه داد: پارسال از این محل اعتبار تخصیصی تعلق نیافت اما امیدواریم در سال جاری بتوانیم با تخصیص اعتبار لازم و توزیع آن به اجرای پروژه های نیمه تمام و پروژه های تعریف شده در سطح شهرستان بپردازیم.
وی اضافه کرد: ترکمانچای از برخوردارترین بخش ها در حوزه آب، برق و راه است که امسال نیز بودجه 50 میلیارد ریالی به آن تخصیص یافته که بر این اساس این شهر بیشترین بودجه شهری را در شهرستان میانه به خود اختصاص داده است.
شکری، خواستار گنجاندن برخی از پروژه های بزرگ شهرستان از جمله سد ورزقان و خلیفه لو در شمار پروژه های ملی برای تامین اعتبار آنها از منابع ملی شد و گفت: در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری با توجه به اینکه ترکمانچای منطقه ای استراتژیک بوده و عهدنامه ترکمانچای در این منطقه بسته شده به جد پیگیر رسیدگی به آثار این منطقه از جمله حمام امیرکبیر هستیم.

دیدگاه ها

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها