تا دهه فجر امسال صورت می پذیرد؛

بهره برداری ازپروژه گازرسانی به شرکت توسعه ذوب فولاد آذربایجان شهرستان میانه

شناسهٔ خبر: 19721 -
اخبار میانه
دینی افزود: با توجه به افزایش تعداد مشترکین گاز طبیعی شهرستان میانه و گازرسانی به مراکز تولیدی و صنعتی، میزان گاز ورودی میانه از 50 هزار مترمکعب در ساعت به 100 هزار مترمکعب در ساعت افزایش یافته است.

به گزارش قافلان سسی به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، تا دهه فجر، پروژه گازرسانی به مجتمع توسعه ذوب فولاد آذربایجان با احداث یک مورد ایستگاه 50 هزار مترمکعبی در ساعت و نیز 47 روستای میانه، تا پایان امسال به بهره برداری می رسد. 
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ولی اله دینی مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی در بازدید از پروژه های گازرسانی در شهرستان میانه، ضمن بیان مطلب فوق، اظهار کرد: در پایان امسال با اعتباری بیش از 180 میلیارد ریال، عملیات گازرسانی به 47 روستای شهرستان میانه به پایان می‌رسد و 3 هزار نفر از جمعیت روستایی میانه از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می شوند.
وی افزود: همچنین امسال، عملیات گازرسانی به طرح مجتمع توسعه ذوب فولاد آذربایجان که از گاز بعنوان خوراک در عملیات احیای تولید آهن اسفنجی با حجم قرارداد 3500 مترمکعب در ساعت، استفاده خواهد کرد، همزمان با ایام الله دهه‌فجر به بهره برداری خواهد رسید.
وی به افزایش میزان گاز ورودی شهرستان میانه اشاره کرد و افزود: با توجه به افزایش تعداد مشترکین گاز طبیعی شهرستان میانه و گازرسانی به مراکز تولیدی و صنعتی، میزان گاز ورودی میانه از 50 هزار مترمکعب در ساعت به 100 هزار مترمکعب در ساعت افزایش یافته است.
این مقام مسئول در بازدید از کارخانجات و طرح های تولیدی شهرستان میانه افزود: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی، این شرکت آمادگی دارد در اسرع وقت نسبت به گازرسانی و بهره مندی مراکز تولیدی و صنعتی اقدام نماید. 
مدیرعامل شرکت گاز استان مصرف روزانه استان را بیش از 37 میلیون مترمکعب در روز اعلام کرد و افزود: با مصرف بهینه و درست مشترکین در مصرف گاز، هیچگونه مشکلی در تأمین پایدار گاز طبیعی بوجود نخواهد آمد.
وی افزود: در روزهای گذشته، حجم مصرف گاز در آذربایجان شرقی حدود 31 میلیون مترمکعب بود اما به علت افزایش برودت هوا و بارش برف، این میزان به بیش از 37 میلیون مترمکعب رسیده است، این در حالی است که مردم می‌توانند با یک درجه کاهش دمای منزل خود، مانع از افت فشار و یا قطعی گاز شوند.
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌ شرقی ابراز امیدواری کرد با تداوم همکاری مردم در مصرف بهینه و ایمن از گاز طبیعی، امسال نیز بدون مشکل فصل سرما سپری شود.
دینی در خاتمه، نقش رسانه‌ها را در آگاه‌سازی مردم برای صرفه‌جویی در مصرف گاز مهم دانست و بر تبیین اهمیت آن در زندگی مردم تاکید کرد.

دیدگاه ها

گزارشات تصویری

کارتون

آخرین خبرها