الهام علی اف: حتی یک نیروی خارجی در خاکمان نیست

شناسهٔ خبر: 47781 -
اخبار سراسری
علی اف در خصوص اینکه آیا نیروی نظامی خارجی برای کمک به ارتش جمهوری آذربایجان از سوریه به قره باغ منتقل شده است؟ گفت: در خاک آذربایجان حتی یک نظامی خارجی پیدا نمی‌شود.

به گزارش تسنیم، الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان در مصاحبه با نشریه فرانسوی فیگارو در خصوص وضعیت جنگ در قره باغ گفت: ما امروز هم آماده توقف فعالیت نظامی خود هستیم. روز دهم اکتبر در مذاکرات مسکو این موضوع را گفتم. تنها شرط آن است که ارمنستان به حملات خود پایان دهد. پس از آن دیپلماتها فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

وی افزود: ما پیشنهاد گروه مینسک را پذیرفته ایم و ارمنستان نیز باید آن را قبول کند. باید این اتفاق رخ دهد تا وارد میز مذاکره شویم.

رئیس جمهور آذربایجان با بیان اینکه بازگشت نیروهای نظامی به مواضع سابق گذشته است، گفت: اقدام نظامی را ارمنستان آغاز کرد. باکو نیز پاسخ مناسب را داد و بخشی از خاک اشغالی را آزاد کرد و این اقدام را ادامه خواهد داد. موضع ما روشن است؛ ارمنستان حملات خود را پایان ندهد ما به آزاد سازی خاکمان ادامه خواهیم داد.

علی اف در خصوص اینکه آیا نیروی نظامی خارجی برای کمک به ارتش جمهوری آذربایجان از سوریه به قره باغ منتقل شده است، گفت: در خاک آذربایجان حتی یک نظامی خارجی پیدا نمی شود. از همان ساعات اولیه حملات ارمنستان، اردوغان صراحتاً حمایت سیاسی خود از ما را اعلام کرد. اما اردوغان خواستار اجرای قطعنامه های سازمان ملل است. این قطعنامه ها خواستار خروج ارمنستان از مناطق اشغالی است.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون