آخرین آمار کرونا تا یکم مهر/ رکورد ابتلای روزانه در ایران شکسته شد!

شناسهٔ خبر: 47695 -
اخبار سراسری
از میان موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۳۷۱۲ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۹۲۲ تن از ایشان وخیم است.

پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام تست‌های ویژه، شمار مبتلایان از ۴۲۹ هزار تن گذشت.

 

آخرین آمار کرونا تا ۱ مهر/ رکورد ابتلای روزانه در ایران شکسته شد!

به گزارش «تابناک»؛ دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، سه هزار و ۷۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۸۱۷ مورد بستری شدند.

با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۴۲۹ هزار و ۱۹۳ تن رسید.

وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۷۸ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۲۴ هزار و ۶۵۶ تن رسیده است.

همچنین تا به امروز خوشبختانه ۳۶۳ هزار و ۷۳۷ تن بهبود یافته‌اند.

لاری افزود: ۳۹۲۲ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

همچنین تاکنون ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار و ۶۱۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

آخرین آمار کرونا تا ۱ مهر/ رکورد ابتلای روزانه در ایران شکسته شد!

وی در تشریح وضعیت استان‌های مختلف کشورمان گفت: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند. استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۶.۳ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۳.۷ درصد؛ این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان به ۴.۰ درصد رسیده و روند کاهشی خود را حفظ کرده است.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون