افزایش تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان

شناسهٔ خبر: 47486 -
اخبار سراسری
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تشریح اقدامات این وزارتخانه درخصوص بازنشستگان پرداخت و از بیش از ۲ برابر شدن تسهیلات ارائه‌شده به بازنشستگان خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص اقدامات انجام گرفته از سوی بانک رفاه گفت: اعتبار قرض‌الحسنه این بانک از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۲۲۳۰ میلیارد تومان با نرخ ۴ درصد یعنی حدود ۱۱ برابر و معادل اعتبار ۱۵ سال گذشته بانک رسیده است.

وی با بیان اینکه بازنشستگان اگر نتوانند عزتمندانه زندگی کنند، شاغلان نیز در نهایت نسبت به آینده خود ناامید خواهند شد، افزود: تلاش ما در وزارتخانه همواره بر این بوده که مسیر بهبود شرایط زندگی را برای این افراد هموار کنیم.

افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه هر بازنشسته از ۲ میلیون به ۵ میلیون تومان نیز از جمله مواردی بود که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آن اشاره کرد.

شریعتمداری با بیان اینکه تلاش شده با تسهیل شرایط دریافت وام بروکراسی اداری برای بازنشستگان به حداقل برسد، گفت: حذف ضامن از پرداخت تسهیلات بازنشستگان برای رفاه حال این عزیزان نیز اقدام مهم دیگری بود که انجام شد.

راه‌اندازی باشگاه مشتریان سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه با امکان خرید کالا با سود صفر درصد، راه‌اندازی طرح رفاه کالا با قابلیت خرید ۵۰ میلیون تومان خرید کالا به مدت ۳۶ ماه با نرخ ۱۵ درصد، صدور انواع بیمه‌نامه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه منزل و... به صورت اقساطی با نرخ ۴ درصد در سال از دیگر اقداماتی است که به گفته شریعتمداری برای اولین بار در حوزه بازنشستگان انجام شده است.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون