اسماعیلی:

وضعیت تامین آب شرب در شهرستان میانه شرایط مطلوبی ندارد

شناسهٔ خبر: 47380 -
اخبار میانه
نمینده مردم میانه در مجلس گفت: وضعیت تامین آب شرب در شهرستان میانه شرایط مطلوبی ندارد.

مهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مشکلات شهرستان میانه گفت: یکی از مهم ترین مشکلاتی که مردم شهرستان میانه با آن مواجه هستند، مشکل آب شرب است که متاسفانه علی رغم تذکرات مکرر و پیگیری هایی که نمایندگان مردم از مسئولان استانی ترتیب دادند، اما متاسفانه اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استان آذربایجان شرقی به ویژه شهرستان میانه با دارا بودن بش از 400 روستا از جمعیت روستایی بسیاری برخوردار بوده و باید دولت آب شرب مورد نیاز مردم و آب کشاورزی را تامین می کرد، اما به دلیل نبود آب شرب کافی، بسیاری از مردم روستا اقدام به مهاجرت به شهرهای اطراف کرده و باعث خالی شدن روستاها شده است.

وی افزود: متاسفانه مشکل آب شرب تبدیل به معضلی ملی شده و در بیشتر نقاط کشور وجود دارد و با توجه به اینکه استان آذربایجان شرقی از لحاظ آب و هوایی دارای بارش سالیانه برف و باران به اندازه مناسب است، اما مسئولان استانی نتوانسته اند با استفاده از پتانسیل بارش های سالیانه، آب مورد نیاز مردم در شهرستان میانه را به خوبی تامین کند.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم بیان کرد: دو پروژه مهم به نام سد شهریار و سد آیدوغموش از مهم ترین پروژه های آبی شهرستان میانه است که دولت باید با استفاده از ظرفیت این دو سد مشکل آب شرب و آب کشاورزی شهرستان را حل کند.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی درمجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از ضروری ترین و حیاتی ترین مسئله برای زندگی بشریت تامین آب شرب سالم و پایدار است؛ بنابراین دولت به ویژه وزارت نیرو باید از تمام پتانسیل موجود در شهرستان میانه استفاده کرده و مشکل آب مردم این شهرستان را مرتفع کند.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون