مدیر امورمنابع آب شهرستان خبر داد:

لایروبی و بازگشایی ۱۲ کیلومتر از بستر حریم رودخانه‌های شهرستان میانه

شناسهٔ خبر: 47206 -
اخبار میانه
مدیر امور منابع آب شهرستان میانه از لایروبی و بازگشایی ۱۲ کیلومتر از بستر و حریم رودخانه های این شهرستان خبر داد.

مدیر امور منابع آب شهرستان میانه از لایروبی و بازگشایی ۱۲ کیلومتر از بستر و حریم رودخانه های این شهرستان خبر داد.

به گزارش قافلان سسی به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای آذربایجان شرقی، مهندس محمدرضا میدانی با بیان این که به دنبال سیل های فروردین ماه سال گذشته، آزادسازی تصرفات و لایروبی رودخانه های محدوده های فعالیت در اولویت کاری منابع آب این شهرستان قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: در این خصوص هماهنگی های لازم با دستگاه قضایی و سایر مقامات محلی انجام شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه 7 محدوده پرخطر در مسیر رودخانه ها از نظر احتمال آسیب در زمان بارندگی توسط امور منابع آب این شهرستان شناسایی شده، خاطرنشان کرد: 10 کیلومتر از این نقاط حادثه خیز در محدوده شهر میانه واقع شده بود که لایروبی و مسیرگشایی گردید.

مدیر امور منابع آب شهرستان میانه ضمن تأکید بر لزوم جلوگیری از تصرف حریم و بستر رودخانه های این شهرستان یادآور شد: در این راستا 48 پرونده تشکیل و با دستور مقام قضایی 35 هکتار از تصرفات حریم و اراضی دولتی آزادسازی شده و در آینده نزدیک نیز در خصوص پرونده های باقی مانده تعیین تکلیف خواهد شد.

به گفته مدیر امور منابع آب شهرستان میانه، صدور اخطاریه برای متصرفان حریم و بستر رودخانه های این شهرستان، در محدوده ترکمنچای، آونلیق، گوندوغدی، طوق و شهرچای و آزادسازی و حریم و بستر آنها از دیگر برنامه های در حال اجراست که انتظار می رود پس از انجام آنها، مقادیر قابل توجهی از حریم و بستر رودخانه های تیرچای، گرمی چای و مسیل های منتهی به آیدوغموش و شهرچای آزادسازی شود.

مهندس میدانی در پایان خاطرنشان کرد: تمامی اقدامات انجام شده در محدوده این شهرستان با همکاری و هماهنگی دادستانی، فرمانداری و معاونت های ذیربط، بخشداری، شرکت های تولید شن و ماسه و پیمانکاران راه آهن میانه- اردبیل انجام شده که جا دارد از تمامی آنها قدردانی شود.

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون