مصوبات کارگروه "مدرسه مجازی" آموزش و پرورش میانه

شناسهٔ خبر: 45992 -
اخبار میانه
پیرو جلسه چهارم کار گروه (مدرسه مجازی) آموزش و پرورش میانه موارد مطروحه و مصوب به شرح زیر جهت اقدام اعلام میگردد.

پیرو جلسه چهارم کار گروه (مدرسه مجازی) آموزش و پرورش میانه موارد مطروحه و مصوب به شرح زیر جهت اقدام اعلام می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش میانه ،پیرو جلسه چهارم کار گروه (مدرسه مجازی) آموزش و پرورش میانه موارد مطروحه و مصوب به شرح زیر جهت اقدام اعلام میگردد:

1- این تعطیلات غیر مترقبه، بایستی این بحران را به فرصت تبدیل کنیم.
2- مدیران محترم ضمن سرکشی به محل کارشان  در فواصل ساعات اداری و غیر اداری ضمن بررسی وضعیت فیزیکی مدارس و پاسخگویی به موقع بخشنامه های ارسالی اداره، نسبت به پشتیبانی و رصد فعالیت های اموزشی همکاران خود بازخورد عملکردشان را به کمیته ارسال نمایند.
3- تمامی همکاران موظف هستند با هماهنگی و همکاری مدیران محترم مدارس با تشکیل گروه کلاسی برای هریک از پایه های ابتدایی و گروه ماده درسی متوسطه اول و دوم ،طبق برنامه روزانه کلاسی خود و براساس بودجه بندی کتاب، به تدریس در فضای مجازی یا از طریق تولید محتوا، ویس، فایل و فیلم آموزشی یا هر اقدام خلاقانه دیگر، اقدام نمایند.
4- مدیریت آموزش و پرورش منطقه آماده برگزاری کلاسهای آنلاین برای دبیران محترم می باشد
5-اداره کل ا.پ استان و به تبع ان منطقه نیز با هیچ موسسه آموزش مجازی همکاری و تفاهم نامه نداشته صرفا با اتکا به داشته های خود همچون دبیران، هنراموزان و آموزگاران توانمند و امکانات فناورانه سایت همگام می توانیم گام های بسیار بزرگی را در تحقق آموزش از راه دور برداریم. لازم به ذکر است مدیران فایلهای تولید محتوای همکاران را برای درج در اپلیکیشن منطقه به کارشناسان ارسال نموده و اپلیکیشن را به همکاران و دانش آموزان معرفی نمایند.
6- تمامی دانش آموزان موظف هستند تکالیف و فعالیتهای خود را، طبق برنامه خواسته شده از طرف معلمان، بصورت عکس، فیلم یا صدا برای معلم خود ارسال نمایند.
7- چنانچه دانش آموزی به فضای مجازی دسترسی نداشته باشد، معلم و مدرسه موظف است به طرق ممکن مانند: پیامک تلفنی، تهیه جزوه بویژه برای دانش اموزان روستایی ،تماس تلفنی، تحویل سی دی یا فلش دانش آموز را آموزش دهند.
8- تمام فعالیت های روزانه هر کلاس و هر درس، همانند حضور در مدرسه جمع بندی و در گروه معلمان قرار داده میشود؛ تا موارد منتخب، در کانال مدرسه قرار داده شود.
9-آرام ش روحی و روانی دانش آموزان و اطمینان خاطر اولیا همواره باید محور اصلی برنامه ریزی مدیران محترم اموزشی باشد.
10-استفاده از ظرفیت های منطقه در اموزش از راه دور دانش آموزان و الزام خانواده از استفاده برنامه آموزش تلویزیونی شبکه ملی مورد انتظار می باشد.
11-کمیته آموزش مجازی مدیریت منطقه برنامه ریزی لازم برای ارائه مشاوره تحصیلی برخط برای دانش آموزان کنکوری و  دانش لازم التوجه را پشتیبانی خواهد کرد.
12-تمامی فعالیت های اموزشی مدیران بصورت حضوری و عیر حضوری از طریق کارگروه های تخصصی کمیته فرصت برابر – آموزش مداوم منطقه ارزیابی و بازخورد داده خواهد شد.
13- با دعای خیر همه عزیزان، انشالله این مشکلات رفع خواهد شود و در آینده ای نزدیک در خدمت دانش آموزان عزیز خواهیم بود.

دیدگاه ها