مدیر آموزش و پرورش میانه:

امروز آموزش در محیط یادگیری مجازی بهترین فرصت برای تداوم آموزش است

شناسهٔ خبر: 45957 -
اخبار میانه
مدیر دستگاه تعلیم و تربیت منطقه با اشاره به اهمیت پایه دوازدهم و در پیش بودن امتحانات نهایی و کنکور خاطر نشان کرد ضمن تقویت برنامه درسی وآموزشی دانش آموزان و حرکت همسو با برنامه وزارتی و استانی حتما از طریق منطقه نیز نسبت به جبران ساعات اموزشی و دغدعه دانش اموزان برنامه های متنوعی ارایه خواهیم کرد.

سومین جلسه کمیته پشتیبانی آموزشی منطقه در راستای هماهنگی طرح فرصت برابر، آموزش مداوم با حضور ساجدی فر معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میانه، معاونین و کارشناسان مدیریت در سالن جلسات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش میانه، ساجدی فر ضمن قدردانی از تمامی مدیران و فرهنگیان منطقه در راستای پیشتازی در آموزش از راه دور در ایام تعطیلات گفت  نباید تصور شود که راهبرد آموزش از طریق شبکه آموزش، تنها شیوه آموزش بوده و می تواند تمامی ساحت های آموزشی و تربیتی را محقق کند چرا که در این شیوه با توجه به این که زمان های کوتاهی به هر مبحث درسی اختصاص می یابد و از نگاهی دیگر یک طرفه بودن جریان آموزش ممکن است به تفاوت های فردی دانش آموزان توجهی نشود.

وی در ادامه با تاکید بر ایجاد کارگروه های غیرحضوری و و انجام اقدامات لازم جهت فراهم کردن امکانات تعاملی بین دانش آموزان و معلمان توسط مدارس تاکید کرد و گفت مدیران با استفاده از تمامی ظرفیت های فضای مجازی و آموزش ههای الکترونیکی بستر لازم جهت بزگزاری کلاسهای غیرحضوری با توجه به شرایط کلاس های درس و بودجه بندی  را در اسرع وقت فراهم کنند  چرا که در غیر اینصورت عمدتاً آموزش ها غیرتعاملی جریان پیدا می کند و ممکن است آنگونه که مورد انتظار است بهره وری آموزشی بهره وری یادگری را بالا نبرد .

ساجدی فر ضمن تشکر از همه همکاران منطقه که به پویش "آموزش تعطیل نمی شود" پیوسته اند درخواست کرد باید با همکاری مدیران و معلمان صبور و دلسوز منطقه،  ظرفیت‌ها و بسترهای آموزشی مکمل دیگری همچون تشکیل کلاسهای مجازی، ایجاد اپلیکیشن های آموزشی در منطقه و پیگیری و نظارت بر تکالیف دانش آموزان از طریق شبکه‌های اجتماعی ایمن و بهره مندی از درس افزارهای آموزشی، که از اعتبار نسبی خوبی برای آموزش به شیوه تعاملی برخوردارند، استفاده نمود.

ساجدی فر با بیان اینکه معلمان و همکاران منطقه همچون پزشکان عزیز در صف اول مبارزه با کرونا ایستاده اند و اگر مدرسه تعطیل است، هرگز اموزش تعطیل نمی شود و به اولیا اطمینان خاطر داد که همه همکاران ستادی و صف از هیچ تلاشی در راستای جبران وقفه ایجاد شده در تحصیل دانش آموزان  کم نخواهیم گذاشت.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت منطقه با اشاره به اهمیت پایه دوازدهم و در پیش بودن امتحانات نهایی و کنکور خاطر نشان کرد ضمن تقویت برنامه درسی وآموزشی دانش آموزان و حرکت همسو با برنامه وزارتی و استانی حتما از طریق منطقه نیز نسبت به جبران ساعات اموزشی و دغدعه دانش اموزان برنامه های متنوعی ارایه خواهیم کرد.

رئیس ستاد فرصت برابر – آموزش مداوم منطقه  در پایان اظهار کرد: آنچه در این میان به زنده نگه داشتن جریان آموزش کمک خواهد کرد و بر توفیقات آموزشی منطقه  در این آزمون ملی خواهد افزود، هم دلی برای پذیرش این مسئولیت ملی با همکاری تمامی دستگاه‌های ذی ربط، عوامل درون سازمانی و برون سازمانی و همراهی شایسته خانواده‌ها و دانش‌آموزان است.

وی همچنین از رونمایی برنامه موبایلی هماهنگ منطقه ای جهت انتشار محتواهای آموزشی بومی منطقه  و برگزاری کلاسهای آنلاین با حضور معلمان منطقه خبر داد و گفت آموزش تحت وب و استفاده از فضای مجازی امروز به عنوان فرصتی برای تداوم آموزش است.

دیدگاه ها