فرماندار میانه در آیین افتتاح و کلنگ زنی طرح های عمرانی بخش مرکزی:

سرمایه گذاری بخش خصوصی، توانمندی های بالقوه شهرستان را شکوفا می کند

شناسهٔ خبر: 45831 -
اخبار میانه
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در مراسم افتتاح ها و کلنگ زنی طرح های عمرانی بخش مرکزی که بمناسبت دهه فجر انجام گرفت، به بیان مطالبی پرداخت.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه در مراسم افتتاح ها و کلنگ زنی طرح های عمرانی بخش مرکزی که بمناسبت دهه فجر انجام گرفت، به بیان مطالبی پرداخت.

محمدرضا مشایخی در آیین کلنگ زنی تولیدی لباس زیر در روستای چتاب علیا از توابع بخش مرکزی، جلب و جذب سرمایه گذاران به شهرها و روستاهای شهرستان را در سایه حمایت‌های بی وقفه دستگاه‌های شهرستان و تعصب و پشتکار سرمایه گذاران عنوان نموه، گفت: حضور سرمایه گذاران در شهرستان میانه، علاوه بر شکوفا شدن پتانسیل های بالقوه شهرستان در زمینه های مختلف، سبب اشتغال زایی، رونق تولید و سوددهی برای سرمایه گذاران خواهد شد.

تولید لباس زیر توسط سرمایه گذار بخش خصوصی در روستای چتاب علیا با سرمایه گذاری 200 میلیارد ریالی در 3 فاز اجرا خواهد شد که در فاز اول آن برای 50 نفر  و با پایان فاز سوم برای 150 نفر  اشتغالزایی می شود.

بنابر گفته سرمایه گذار این پروژه، این تولیدی در 22 بهمن سال آینده به بهره برداری می رسد. 

فرماندار ویژه میانه در آیین بهره برداری از سردخانه 6 هزار تنی در روستای که از توابع بخش مرکزی که توسط بخش خصوصی ساخته شده، با اشاره به ظرفیت و پتانسیل شهرستان در تمامی حوزه ها بویژه صنایع تبدیلی و صنایع وابسته به کشاورزی خواستار توجه بیش از پیش مسولین استانی به شهرستان شده گفت: صنایع تبدیلی و صنایع وابسته به کشاورزی جزو هسته های کلیدی در سند تدبیر و توسعه شهرستان و جزو توانمندی های آن در بخش کشاورزی و زیرمجموعه های آن برای ارزش افزوده و تکمیل زنجیره های مورد نیاز کشاورزی است.

وی لزوم ایجاد و توسعه  سردخانه و دیگر واحدهایی این چنین را سبب رونق تولید، اشتغال، اقتصاد و مهمتر از همه رونق اشتغال عنوان نمود. 

این سردخانه با اعتبار 130 میلیارد ریال با ظرفیت 6 هزار تن و همچنین با استفاده از تسهیلات به بهره برداری رسید.

مشایخی در آیین کلنگ زنی گاز رسانی به روستای ممان و روستاهای اطراف آن، به سبز شدن گازرسانی در دو بخش کندوان و ترکمانچای اشاره کرده افزود: بخش مرکزی و کاغذکنان نیز در آستانه سبز شدن قرار دارند.

وی همچنین با بیان اینکه روستای ممان از روستاهای مهم و دارای پتانسیل در بخش مرکزی است که خدمات رفاهی ارتقا یافته در این روستا نیز همچون دیگر روستاها رسیده است، افزود: تخصیص اعتبارات مختلف برای توسعه، عمران و آبادانی روستاها از برنامه های دولت تدبیر و امید بوده که با سرعت بیشتری انجام شده و در روستاهای شهرستان میانه شاهد تحولات چشمگیری بوده ایم.

مشایخی لزوم همکاری و مشارکت مردم در اجرای پروژه های روستایی را سبب تسهیل و سرعت بیشتر در اجرا برشمرد. 

فرماندار ویژه میانه به موضوع برق رسانی به روستاها اشاره کرده گفت: در حال حاضر تمامی روستاهای بالای 5 خانوار شهرستان از نعمت برق برخوردارند و پروژه اینترنت پرسرعت در روستاها در شهرستان میانه، در نیمه اول سال آتی اجرا خواهد شد که در این صورت 286 روستا تحت پوشش قرار خواهند گرفت که اینها همه  از برکات انقلاب و نظام است.

مشایخی در آیین افتتاح پروژه های دهیاری روستای طوق در جمع اهالی این روستا، آبادانی و ارتقای سطح زندگی مردم شهر و روستا با ارائه خدمات ارتقاء یافته را از دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی خوانده، گفت: اتفاقات اخیر در کشور به ویژه شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و حضور پرشور و یکپارچه مردم در تشییع پیکر ایشان، حضور گسترده و وحدت آفرین مردم در نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب و پاسخ غرور آفرین و اقتدار آفرین موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه نظامی آمریکا با دهه مبارک فجر پیوند خورده و تداوم این حضور دشمن شکن را در راهپیمایی 22 بهمن امسال و نیز در پای صندوق های رای  شاهد خواهیم بود.

وی در مراسم افتتاح گازرسانی روستای حلاج علیا در مسجد این روستا خطاب به اهالی گفت: عشایر، مردمانی صبور و با استقامت هستند که باید ارائه خدمات به آنان روز به روز ارتقا یابد جراکه با زحمت، تلاش و تولید، گوشت و محصولات لبنی منطقه را تامین می کنند.

فرماندار میانه ادامه داد: با پیگیری های مستمر و اقداماتی که انجام داده ایم امیدواریم مشکل آب شرب روستاهای این منطقه حل شود.

مشایخی همچنین از اهالی خواست تا به ساخت و سازهای اصولی روی آورده و از احداث بناهای غیر مجاز بپرهیزند تا در توسعه و آبادانی بافت روستا مانع ایجاد نشود.

گفتنی است محمودیان دادستان میانه، آقامحمدی بخشدار مرکزی و جمعی از اعضای شورای اداری شهرستان در برنامه های امروز فرماندار را همراهی کردند.

photo 2020 02 04 02 57 57 copy copy

photo 2020 02 04 03 14 51 copy copy

photo 2020 02 04 03 15 26 copyphoto 2020 02 04 03 15 26 copyphoto 2020 02 04 03 15 26 copy

دیدگاه هاگزارشات تصویری

کارتون