در اولین روز از دهه مبارک فجر؛

نمایشگاه "جلباب" هنرستان ثامن الائمه افتتاح شد

شناسهٔ خبر: 45817 -
اخبار میانه
در اولین روز از دهه مبارک فجر با حضور ساجدی فر معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میانه، نمایشگاه جلباب هنرستان ثامن الائمه افتتاح شد.

در اولین روز از دهه مبارک فجر با حضور ساجدی فر معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میانه، نمایشگاه جلباب هنرستان ثامن الائمه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش میانه، ساجدی فر در مراسم افتتاح نمایشگاه جلباب به همت همکاران و دانش آموزان هنرستان ثامن الائمه ضمن قدردانی از تلاشهای دبیران و هنرآموزان برای آشنایی دانش آموزان با مهارت های کارآفرینی گفت امروز نیاز اول کشور تربیت کارآفرین است.

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب و نقش موثر زنان در اشتغال و بازار کار بعد از انقلاب نمایشگاه جلباب را نمونه ای از توانایی بالای دانش آموزان دختر در امر کارآفرینی عنوان کرد و گفت هنرستان ها با آموزش مهارت های فنی به دانش آموزان و آشنایی آنها با بازار کار و تولید نقش بسزایی در تحقق شعار رونق تولید دارند.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت منطقه در رونمایی از ماکت امام زاده اسماعیل علیه السلام به ساحت های برنامه درسی ملی اشاره کرد و افزود دانش آموزان و معلمان باید توجه داشته باشند وقتی ماکت یک مکان ساخته می شود فقط به بعد تخصصی آن نباید توجه کرد بلکه درگیر بودن همه ساحت های تربیتی در این مجموعه دیده می شود بطوریکه دانش آموز بطور غیر مستقیم در فرایند ساخت این ماکت هم ساحت اعتقادی، اقتصادی، اجتماعی و فناوری را عملاً تمرین می کند.

لازم به ذکر است این نمایشگاه که با عنوان "جلباب" نامگذاری شده است نمونه ای از دست ساخت های دانش آموزان در زمینه شاخت طرح های شیشه ای، طراحی و دوخت انواع چادر ملی، و رونمایی از ماکت امامزاده اسماعیل (ع) که تمامی مراحل طراحی نرم افزاری و سخت افزاری آن توسط هنرآموزان و هنرجویان این هنرستان آماده شده بود در آن به نمایش گذاشته شده است.

همچنین نمونه هایی از انیمیشن های ساخته شده توسط هنرجویان گروه تصویرسازی نیز در این نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته است.

IMG 2527

دیدگاه ها